Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo

Collage

26.04.2024 Gdańsk

Organizator: Mystic Management Sp. z o.o.

CollageBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Collage
piątek
26.04.2024
18:00

Collage

Gdańsk, DRIZZLY GRIZZLY

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncerty Collage! Zespół zagra trzy ostatnie koncerty promujące najnowsze dzieło: pojawią się w Gdańsku, Łodzi oraz w Krakowie. Collage bilety już w sprzedaży!

W Krakowie publikę rozgrzeje Hipgnosis.

Collage informacje

Collage to prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej, zespół nieco ponad rok temu powrócił po wielu latach nową płytą studyjną. Album zatytułowany „Over And Out” został znakomicie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów, tak w Polsce jak i za granicą. Wydawnictwo promował utwór „What About The Pain”.

Muzycznie, pomimo wieloletniej przerwy w działalności i zmian personalnych, udało się zachować charakter znany z klasycznych płyt „Baśnie”, „Safe” czy „Moonshine”. Okładkę, podobnie jak było w przypadku albumów „Moonshine” i „Safe”, ozdobił obraz Zdzisława Beksińskiego, który idealnie współgra nie tylko z tekstami, ale i muzyką zawartą na krążku. Dopełnieniem całości jest obecność na płycie gościa specjalnego – Steve’a Rothery, na co dzień gitarzysta Marillion. Collage zagrali serię koncertów klubowych promujących „Over And Out”, pojawili się także na letnich festiwalach.

Support w Krakowie: Hipgnosis

Hipgnosis grają prog rocka w maksymalnie wielobarwnym wydaniu. Krakowianie bardzo chętnie korzystają z elektroniki i syntezatorów, przechodząc od wątków symfonicznych aż po ambientowe czy z lekka awangardowe. Do tego oferują oczywiście najwyższej próby gitarowe wcielenie muzyki progresywnej, czerpiące m.in. z tuzów rzędu wczesnego Genesis, a na deser dorzucają nawet metal bądź odrobinę spacerockowych impresji. Cóż, z nimi faktycznie odlecicie w kosmos, zapewniamy.

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też