Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Vola

11.11.2024 Kraków

Organizator: Knock Out Productions

VolaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Vola
poniedziałek
11.11.2024
19:30

Vola

Kraków, Hype Park

O wydarzeniu

Duńska Vola znów pojawi się w Polsce! Progmetalowców z Kopenhagi zobaczycie w krakowskim Hype Parku. Vola bilety na koncert już dostępne.

Vola informacje

Urzekli słuchaczy, sytuując się między progresywną maestrią, poszatkowanym djentem i słodyczą popu. Ich ostatni album to „Witness” z 2021 roku, ale liczymy, że za tajemniczymi zespołowymi zapowiedziami o “wielkich rzeczach w 2024 r.” kryje się jego nadchodzący następca.

Vola była jednym z pierwszych zespołów nieco młodszej generacji, które udowodniły, że prog metal wcale nie musi być nieustannym wyścigiem zbrojeń. Zamiast tego Duńczycy – przy zachowaniu bardzo wysokiego poziomu umiejętności technicznych – włączyli protokół pt. “wrażliwość”. Ujmując rzecz najprościej: czerpali znacznie mocniej z Porcupine Tree niż chociażby z Dream Theater. Powłóczysta melodia i unosząca się nad piosenkami nostalgia są u nich istotniejsze od jak największej liczby zagranych dźwięków. Kwartet z Kopenhagi odwołuje się przy tym do źródeł dalekich od korzeni nurtu. Przykłady? Frontman, Asger Mygind, dysponuje głosem o ciepłej barwie i szerokiej skali, co z miejsca każe pomyśleć o klasykach typu Tears for Fears. Riffowo grupa nierzadko nawiązuje do złotych czasów Deftones, a klawiszowe plamy rozpływają się w tradycji bliskiej dream popowi. Ale żeby nie było – mamy tu też mechaniczną gitarową szatkownicę na ósmej strunie, czyli djent w pełnej krasie, oraz bardzo wymyślne aranżacje i generalnie brak najprostszych rozwiązań. Tak właśnie buduje się w pełni autorskie dziedzictwo.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też