Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Koncerty Metal Steve Harris - British Lion

Steve Harris - British Lion

Organizator: Knock Out Productions

Steve Harris - British LionO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

British Lion zagra w czerwcu w Krakowie!  Steve Harris, czyli basista i założyciel brytyjskiej legendy Iron Maiden powraca do Polski ze swoim drugim zespołem - British Lion! W roli supportu zobaczymy francuską power metalową grupę Darktribe. British Lion bilety na koncert w Krakowie już dostępne!

Steve’a Harrisa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego lista sukcesów z Iron Maiden jest długa i szeroka jak Wisła, ale British Lion absolutnie nie odstaje poziomem. Potrzeba wam narowistego hard rocka z miejscem i na riffowaninę, i na balladę? Polecamy “The Burning” z 2020 roku. British Lion powróci do nas już 12 czerwca i wystąpi w hali Kamienna12 w Krakowie.

O zespole British Lion

Sprawa z British Lion jest prosta - to hard rock żywotny, energetyczny, nastawiony na przebojowość, czyli taki, jak lubimy. Steve Harris i koledzy idealnie uchwycili esencję gatunku, korzystając z jego największych atutów. Przede wszystkim w najbardziej wysokooktanowych fragmentach mknie to tak, że nic tylko wsiąść do kabrioletu i mknąć po opuszczonej autostradzie. Z kolei bardziej subtelne zagrywki - jak chociażby numer “Legend” - nie pełnią roli zapyhaczy, tylko wypełnionych emocjami małych dzieł sztuki, przy których trudno opanować wzruszenie. Nie odpuszczajcie sobie tej gamy emocji i zameldujcie się w mieście królów 12 czerwca.

O zespole Darktribe

Francja kojarzy się raczej awangardowymi przyczółkami black metalu, a nie gatunkową klasyką, ale działające już od prawie dwóch dekad DarkTribe sprawnie odwraca ten stereotyp. Ekipa z barwnej Nicei nie stawia na kombinowanie czy zbędne sztuczki, tylko na to, za co wszyscy kochamy metal: dynamikę w stylu klasycznego heavy, energiczny wokal w wyższym rejestrze oraz powermetalową galopadę otaczaną bitwą solówek i melodiami, które nie wyjdą wam prędko z głowy. Lektury obowiązkowe? Przede wszystkim “Voici l’homme” z 2020 roku.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też