Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Koncerty Metal Baroness + Pallbearer

Baroness + Pallbearer

03.11.2024 Kraków

Organizator: Knock Out Productions

Baroness + PallbearerBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Baroness+ Pallbearer
niedziela
03.11.2024
19:00

Baroness+ Pallbearer

Kraków, Klub Studio

O wydarzeniu

Baroness i Pallbearer wracają do Polski! Stoner/sludge’owa formacja zagra w krakowskim Studiu w towarzystwie gościa specjalnego: Pallbearer oraz drugiego headlinera trasy, którego ujawnimy niebawem. Baroness + Pallbearer bilety już w sprzedaży!

Baroness gra we własnej lidze – tak charakterystyczna melodyka i riffowanie nie mogą być skopiowane przez byle kogo. Najświeższy zapis ich amalgamatu sludge’u, stoneru i prog rocka to „Stone” z 2023 roku. Doomowo-progresywny Pallbearer również się nie ociąga. 17 maja 2024 roku światło dzienne ujrzy ich nowy album, „Mind Burns Alive”.

Baroness informacje

Już od czasów debiutanckiego “Red Albumu” zawiesili poprzeczkę tak wysoko, że ów materiał stał się w zasadzie punktem referencyjnym dla wielu ich kolejnych krążków. Na szczęście John Baizley nigdy nie zjadł własnego ogona, zawsze szedł do przodu. Jego autorski przepis na sludge i okolice co płytę zyskuje nowy odcień. W związku z tym Baroness miksuje najróżniejsze rzeczy, pozornie niemożliwe do sparowania, a jednak podane tak, jakby zawsze stały obok siebie. To duży talent, bo przecież nie każdy potrafi znaleźć paralele między wolnymi tąpnięciami a post-hardcorem czy post-rockiem. Albo między emocjonalną agonią sludge’u a wyluzowanym groovem wyjętym rodem z hitów Kyuss. Nie mówiąc już o progrockowej elegancji wiszącej nad sznytem większości z tych kompozycji. Baroness grają swoje, nie małpują nikogo – ten stan rzeczy nie ulega zmianie od ponad dwudziestu lat. Pozostaje tylko pogratulować.

Pallbearer informacje

Zaczynali od tradycyjnego doomu, ale szybko okazało się, że mają więcej twarzy. “Jasne, znajdziesz u nas elementy doomu, lecz obecnie gramy metal progresywny” – mówił po premierze przełomowego “Heartless” Joe Rowland i miał rację. Szlachetna dostojność klasycznych ciężarów łączy się w Pallbearer z eksperymentalnymi strukturami, schematami piosenek dalekimi od samej zwrotki i refrenu, a przy tym wyciska się tu ze słuchacza wszystkie emocje. To taki zespół, który – w największym skrócie – najlepiej godzi ze sobą Black Sabbath i Pink Floyd. Niezła umiejętność, prawda?

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też