Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock PORTER/KARCZEWSKA

PORTER/KARCZEWSKA

Organizator: Stodoła Sp. z o.o.

PORTER/KARCZEWSKAO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

29 września w Klubie Stodoła wystąpią John Porter & Agata Karczewska! Jeden z najbardziej cenionych muzyków rockowych w Polsce, znany m.in. z pierwszego składu grupy Maanam, Porter Bandu, płyt solowych oraz albumów nagranych z Anitą Lipnicką, tym razem zaprezentuje się w warszawskim klubie w duecie z Agatą Karczewską, jedną z najciekawszych reprezentantek młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Wydarzenie odbędzie się na Open Stage. Bilety dostępne w sprzedaży!

 

Wydarzenie zostało przeniesione z 20.05.2023. Bilety zachowują ważność w nowej dacie. 

Porter/Karczewska

John Porter i Agata Karczewska weszli do studia nagraniowego w sierpniu 2022 roku, a pierwszym utworem, który wspólnie nagrali była piosenka "No way to say goodbye".

Agata Karczewska: Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu.

John Porter: Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę - z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę. 

John Porter urodził się w Walii. W 1976 roku przeprowadził się do Polski. Przez trzy lata z Korą i Markiem Jackowskimi współtworzył "Mannam - Elektryczny Prysznic" grając na gitarze akustycznej. W 2003 roku nagrał z Anitą Lipnicką płytę "Nieprzyzwoite piosenki", która okazała się punktem zwrotnym w karierze artysty. Krążek otrzymał status "Platynowej płyty", oraz Fryderyka za "Najlepszy album". W roku 2016 Porter nagrał duet z Adamem Nergalem Darskim "Me and That Man", z którego powstał album "Songs of Love and Death". W 2019 roku ukazał się album "Philosophia" duetu Mazolewski&Porter.

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019 r. ukazał się jej debiutancki album "I’m Not Good at Having Fun". Krążek otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku blues". W 2020r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

Bilety na warszawski koncert Johna Portera i Agaty Karczewskiej, który odbędzie się w Stodole, są już dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej.

 

John Porter & Agata Karczewska

20 maja 2023, Klub Stodoła (Open Stage)

ul. Batorego 10, Warszawa

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też