Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungto-krakow-tworzy-metamorfozy

Bromba w sieci

Organizator: Teatr 6.piętro

Bromba w sieciO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

„Bromba w sieci” to pierwszy spektakl dla dzieci i młodzieży przygotowywany przez Teatr 6.pietro. A że sztuki dla dzieci robi się tak samo, jak dla dorosłych, tylko lepiej, Teatr 6.piętro do współpracy nad spektaklem postanowił zaprosić artystę, który na wszystkich polach swojej twórczości - czy to pisanie książek, czy tworzenie sztuk teatralnych, czy reżyseria filmów - osiąga najwyższy poziom profesjonalizmu. Tym artystą jest Maciej Wojtyszko, którego twórczość zawsze wyróżnia się uniwersalnym przesłaniem, wyjątkową wrażliwością i subtelnym humorem.
Mało który z polskich czytelników, od 40-latków poczynając, a na dzisiejszych pierwszoklasistach kończąc, nie miał w rękach, czy chociażby nie słyszał jednej z pouczających i zabawnych historii o Brombie. Wydany w 1975 r. zbiór opowiadań dla dzieci „Bromba i inni” autorstwa Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek setek tysięcy młodych Polaków, a w roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży"
Kto poznał Brombę polubił ją od razu. Przez blisko cztery dziesięciolecia przygody tej wyjątkowej specjalistki od mierzenia i ważenia, doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.
Tak też będzie w niezwykłym interaktywnym spektaklu muzycznym „Bromba w sieci”, który już w marcu 2014 roku pojawi się na deskach Teatru 6.piętro. Zobaczymy w nim znane z opowiadań postacie: słynnych detektywów Kajetana Chrumpsa i kota Makawitego, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Ale zostaną oni uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery, odważnie przenosząc się w tym celu do rzeczywistości wirtualnej! Będzie to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.


Tekst, piosenki; reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Irina Blokhina
Scenografia: Maciej Chojnacki
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
Obsada: Łukasz Borkowski, Krzysztof Broda-Żurawski, Konrad Darocha, Mateusz Deskiewicz, Kamil Dominiak, Barbara Garstka, Artur Gotz, Paulina Komenda, Anna Kózka, Barbara Kurdej- Szatan, Marysia Pawłowska, Michalina Sosna, Krzysztof Szczepaniak, Klementyna Umer, Mateusz Weber, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Krzysztof Żabka

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też