Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Koncerty Rock THE CHRIS SLADE TIMELINE (from AC/DC)

THE CHRIS SLADE TIMELINE (from AC/DC)

Organizator: Art- Muza sp z o.o.

THE CHRIS SLADE TIMELINE (from AC/DC)O wydarzeniu

O wydarzeniu

Mając szesnaście lat występował z Tom’em Jonesem. W trakcie swojej 50-letniej kariery koncertował m.in. z: Jimmy’m Pagem, David’em Gilmourem i… Olivią Newton Jones. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Z AC/DC odbył dwa światowe tournée i nagrał płyty: „The Razor’s Edge” oraz „AC/DC Live”. Do Polski na cztery koncerty przyjedzie legendarny perkusista – Chris Slade! Bilety już w sprzedaży.

Chris Slade informacje

Chris Slade karierę zawodową zaczynał w sklepie z butami. Na szczęście w wieku lat szesnastu zdecydował, że będzie grał na perkusji. Pierwszy zespół, w którym występował nazywał się Tommy Scott and the Senators, a wokalistą był w nim Tom Jones.

Przez pięćdziesiąt lat swojej kariery Chris nagrywał i koncertował z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej. Manfred Mann's Earth Band, Count Basie, Tom Jones, Paul Rodgers, Jimmy Page, The Firm, David Gilmour, Uriah Heep, Gary Moore, Asia, Michael Schenker, Olivia Newton John, Gary Numan i wielu, wielu innych...

Największą sławę przyniosła u współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą single: „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. Płyta dotychczas sprzedała się w w 5 mln egz. Chris z AC/DC odbył również dwie światowe trasy koncertowe, wystąpił na płycie koncertowej oraz nagrał singiel „Big Gun”, który promował film o ścieżkę dźwiękową do filmu „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

W 2012 r. artysta założył swój własny zespół – The Chris Slade Timeline. Na występy grupy składają się utwory zespołów, w których grał Chris, przeplatane jego własnymi kompozycjami. To prawdziwy przegląd historii rocka – od AC/DC do Led Zeppelin. Zespół koncertuje przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Europie. O muzykach z The Chris Slade Timeline perkusista mówi: że "ci muzycy są tak dobrzy, jak wszyscy, z którymi kiedykolwiek grałem!". Koncerty w Polsce to również możliwość usłyszenia i zobaczenia niesamowitego zestawu perkusyjnego, który Chris nazwał „Rock or Bust”. 

The Chris Slade Timeline koncerty 2024

The Chris Slade Timeline wystąpi: 

  • 4.04.2024, 19.00 – Katowice – Kinoteatr Rialto                                                 
  • 5.04.2024, 19.00 - Warszawa – Proxima                                            
  • 6.04.2024, 19.00 – Bydgoszcz - Kuźnia                                                     
  • 7.04.2024, 19.00 – Poznań – Klub B17

Bilety w przedsprzedaży: 179 zł, w dniu koncertu 199 zł  

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też