Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock Rainbow Kitten Surprise

Rainbow Kitten Surprise

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

Rainbow Kitten SurpriseO wydarzeniu

O wydarzeniu

ZMIANA DATY Warszawski koncert Rainbow Kitten Surprise zaplanowany na 5.11.2022 został przełożony na 22.03.2023 do Klubu Progresja. Wszystkie bilety zachowują ważność w nowym terminie i miejscu.

 

Rainbow Kitten Surprise to zespół wymykający się wszelkim definicjom. Eklektyczna formacja, której twórczość łączy elementy folku, hip-hopu i rocka wystąpi w warszawskim klubie Progresja. Jako support zaprezentuje się grupa MOY.

Timing koncertu

  • 19:00 - otwarcie drzwi
  • 20:00 - MOY
  • 21:00 - Rainbow Kitten Surprise

Uwaga: podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. 

Rainbow Kitten Surprise w Warszawie

Muzyczny kameleon? Na pewno. Wprawne ucho wyłapie w kawałkach RKS zarówno inspiracje takimi grupami jak Modest Mouse, Kings Of Leon, ale też artystami jak Frank Ocean czy Schoolboy Q. Amerykanie słyną jednak również z wyjątkowych tekstów, pisanych przez frontmana, Sama Melo - narracyjnych w formie, zawierających mnóstwo emocji i życiowych doświadczeń. Zarówno Melo jak i basista Charlie Holt są członkami społeczności LGBTQ+, czemu dają wyraz w swej twórczości. Pochodzący z wydanej w 2018, trzeciej płyty grupy How To: Friend, Love, Firefall singiel Hide był dla wokalisty okazją do coming outu, towarzyszył mu też niezwykle znaczący klip - video jest paradokumentem przedstawiającym życie w trasie nowoorleańskich drag queens

 

Po występach na Bonnaroo, Lollapalooza i Osheaga, RKS sprzedali 80 000 biletów na swoją własną trasę koncertową Friend, Love Freefall Tour, której zwieńczeniem był wypełniony po brzegi wieczór w Red Rocks Amphitheatre i trzy koncerty pod rząd w Athens, GA – co zostało uwiecznione na ich pierwszym oficjalnym live albumie Live From Athens Georgia, wydanym w 2021 roku. Grupa podbiła również serca tiktokerów - single It’s Called: Freefall i “Cocaine Jesus stały się viralami zdobyły ponad 11 milionów razy w ciągu jednego tygodnia.

 

Po kilkunastomiesięcznej przerwie grupa powróciła w kwietniu tego roku z nowym singlem, Work Out. Nagranie zapowiada przygotowywany od dwóch lat, czwarty album grupy.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też