Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

GRAILS

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

GRAILSO wydarzeniu

O wydarzeniu

Już 22 października 2023 roku Grails zagoszczą w Polsce, gdzie energia i pasja zespołu wypełnią warszawski klub VooDoo! Jesienne koncerty będą pierwszymi w Europie od 2019 roku, jednocześnie zapowiadając nowy album, którego premiera planowana jest na koniec roku. To wydarzenie nie może umknąć fanom muzyki instrumentalnej, którzy pragną odkryć nowe horyzonty wraz z Grails. Supportem będzie  James Blackshaw. Bilety na koncert Grails już w sprzedaży!

Grails informacje

Zespół Grails, powstały w 1999 roku w Portland, Oregon, jest instrumentalnym zespołem rockowym, który pierwotnie był projektem nieprzeznaczonym do występów na scenie. Skład początkowo tworzyli Alex J. Hall i Paul Spitz na gitarach, Emil Amos (również członek Holy Sons) na perkusji i gitarze, Timothy Horner na skrzypcach oraz William Slater na basie i instrumentach klawiszowych. W początkowej fazie działalności grupa używała nazwy Laurel Canyon podczas swoich pierwszych występów na żywo i nagrała dwie EP-ki.

Z czasem Grails zdobyli zainteresowanie i podpisali kontrakt z Neurot Records, zmieniając przy tym swoją nazwę. Charakterystyczne dla zespołu było ich skoncentrowanie na całkowicie instrumentalnym post-rocku, łączącym dawne celtyckie inspiracje z różnymi instrumentami wiodącymi. Motyw muzyczny zespołu ewoluował stopniowo, stając się coraz bardziej agresywnym i dysonansowym, a aspekt celtycki ustąpił miejsca elementom progresywnym, psychodelicznym i eksperymentalnym. Grails kontynuowali intensywne trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych i Europie, a w 2006 roku podpisali kontrakt z Temporary Residence.

Grails dokonali radykalnej zmiany kierunku muzycznego na albumie "Deep Politics" z 2011 roku, eksperymentując z technikami produkcji cut-and-paste i wprowadzając bogate aranżacje smyczkowe stworzone przez uznanego kompozytora Timba Harrisa. Album ten zawierał wpływy włoskich ścieżek dźwiękowych z lat 70. 

Po kilku latach milczenia, Grails powrócili w 2017 roku z albumem "Chalice Hymnal", który przyniósł nowe muzyczne doświadczenia i eksploracje. Grails to zespół, który nieustannie rozwija swoje brzmienie, zaskakuje swoimi eksperymentami i zdobywa uznanie krytyków oraz fanów na całym świecie. Ich niepowtarzalna mieszanka gatunków i twórcza energia sprawiają, że są niezwykle fascynującym zespołem, który stale poszerza muzyczne horyzonty.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też