Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock BOSKIE BUENOS - 5 lat bez KORY

BOSKIE BUENOS - 5 lat bez KORY

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

BOSKIE BUENOS - 5 lat bez KORYO wydarzeniu

O wydarzeniu

Boskie Buenos - 5 lat bez KORY - piosenki zespołu MAANAM w Starym Klasztorze! Niedawno minęła piąta rocznica śmierci Kory Jackowskiej, wyjątkowej osobowości polskiej sceny muzycznej. Stary Klasztor zaprasza 23 września na specjalny koncert dedykowany tej wspaniałej Artystce, której twórczość pomimo upływu lat pozostaje w pamięci fanów. Boskie Buenos bilety na koncert już w sprzedaży.

„Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, „Stoję , stoję...”, „Krakowski Spleen”, Kocham Cię kochanie moje i wiele innych piosenek z repertuaru nieodżałowanej Kory usłyszymy w wykonaniu znakomitych wrocławskich artystów. Śpiewać będą, znane z telewizyjnych programów muzycznych, wokalistki: Paulina Gołębiowska, Katarzyna Mirowska i Nikola Warda, a towarzyszyć im będzie WrocLove Band pod kierownictwem muzycznym Marka Stinga Popowa.

Kora informacje

KORA – gwiazda polskiej sceny rockowej urodziła się w 1951 roku w Krakowie. Wraz z zespołem Maanam była głosem młodego pokolenia. Momentem przełomowym dla formacji był koncert w Opolu w 1980 roku. Artyści stanowili niepowtarzalne zjawisko muzyczne, przeciwstawiające się szarzyźnie PRL-u. Grali ponad 200 występów rocznie w kraju i za granicą. W latach 90-tych, po kilkuletniej przerwie Maanam znów święcił triumfy m.in. dzięki płytom „Derwisz i Anioł” oraz „Róża”. W 2009 roku Maanam ponownie zawiesił działalność. Kora w 2011 roku zasiadła w jury telewizyjnego show „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Artystka zmarła 28 lipca 2018 roku.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też