Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Koncerty Rock Blues Pills + Daniel Romano's Outfit

Blues Pills + Daniel Romano's Outfit

30.11.2024 Warszawa

Organizator: Knock Out Productions

Blues Pills + Daniel Romano's OutfitBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Blues Pills + Daniel Romano's Outfit
sobota
30.11.2024
19:00

Blues Pills + Daniel Romano's Outfit

Warszawa, NIEBO

O wydarzeniu

Tytani retro-rocka z Blues Pills wracają do Polski! Psychodeliczna załoga ze Szwecji wystąpi w Warszawie, a wesprze ją Daniel Romano’s Outfit prezentujący nieortodoksyjne country. Bilety na koncert Blues Pills + Daniel Romano's Outfit już w sprzedaży.

Blues Pills zręcznie prześlizguje się między różnymi odcieniami dawnego rocka. Mają psychodeliczny twist, zmysł hardrockowego riffu, a od czasu do czasu nawet soulową zgrabność. Czym prędzej znajdźcie swoje spodnie dzwony i lećcie na koncert!

Blues Pills informacje

Blues Pills był jednym z pierwszych zespołów, które wyszły z założenia, że zamiast gnać za współczesnością, można odnaleźć siebie w przeszłości. Założenie było słuszne, bo szwedzki kwartet nie tylko odpalił funkcjonującą po dziś dzień modę na retro w rocku i metalu, ale także zapewnił w jej ramach (i wciąż zapewnia!) klasowe przeboje. Przeboje, które nie są odrestaurowywaniem różnych klisz w formie puzzli, lecz plątaniną najróżniejszych twarzy rocka sprzed kilku dekad złożonych w coś swojego, nawet jeśli źródła inspiracji wydają się jasne. W numerach skandynawskiego składu znajdziecie dużo dobroci – od stonerowej pustyni po hardrockowy hedonizm; od psychodelicznych tripów po proto-metalowe zagrywki; od klasycznego rock’n’rolla po soulowe impresje. Całość gatunkowego tygla nienachalną charyzmą i potężnym głosem dźwiga wokalistka, Elin Larsson. Potrafi zaśpiewać wysoko, nisko, a jednocześnie nie popisuje się, nie stara na siłę, urzekając naturalną nonszalancją i surowością. Brzmi świetnie? Pewnie, że brzmi! Nie chcecie tego ominąć.

Daniel Romano's Outfit informacje

Zanim światu objawił się geniusz Orville’a Pecka, w Kanadzie brylował jeszcze jeden człowiek, który potrafił całkowicie zrekonstruować country i nadać mu barwy raczej niekojarzone z nurtem, a więc Daniel Romano. Pochodzący z Welland twórca bierze americanę czy wspomniane country i miesza je z kwaśnym, często niepokojącym pod kątem melodii popem. Czasami do układanki dobija także klasycznie kanadyjski folk, a plątanina stylów wypada wzorowo, ponieważ układa się w świetne hity. To będą nieoczywiste przeboje, ale za to wyśmienite do nucenia.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też