Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Inne Jarboe + Jozef Van Wissem

Jarboe + Jozef Van Wissem

Organizator: Knock Out Productions

Opis

Opis

POZNAŃ: ZMIANA MIEJSCA W związku z trwającym remontem klubu Blue Note, koncert w Poznaniu został przeniesiony do klubu U Bazyla. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w nowym miejscu.

 

Jarboe oraz Jozef Van Wissem zagrają trzy koncerty w Polsce. Co-headlinerska trasa obejmie występy we Wrocławiu, w Warszawie oraz Poznaniu! Jarboe + Jozef Van Wissem bilety już w sprzedaży!

Jarboe + Jozef Van Wissem koncerty w Polsce 2022

Polscy fani poznali Jarboe jeszcze w czasach komuny, gdy przyjechała do naszego kraju jako jeden z filarów legendy nowojorskiej awangardy, grupy Swans. Artystka do dziś wspomina te parę występów w latach 80., potem bywała u nas wielokrotnie i do Polski po prostu lubi wracać. Hipnotyzująca, tajemnicza i niezmiennie wspaniała na żywo.  

 

Skąd możecie znać nazwisko Jozefa Van Wissema? Jeśli oglądaliście niesamowity film Jima Jarmuscha - "Tylko kochankowie przeżyją", z pewnością zwróciliście uwagę na muzykę w obrazie. Soundtrack nagrodzono na festiwalu w Cannes, a jego współtwórcą jest nie kto inny, jak ten niesamowicie utalentowany Holender. 

JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna

Jarboe do dziś wspomina tych parę występów w naszym kraju w latach 80. Później bywała u nas wielokrotnie i do Polski lubi wracać. Niesamowicie śpiewa, potrafi grać na kilku instrumentach, uwielbia kolaboracje. Po odejściu ze Swans i rozstaniu z Girą Jarboe wydała kilkanaście płyt solowych oraz zaliczyła masę kolaboracji. Do historii muzyki przejdzie jej wspólna płyta z zespołem Neurosis. Stylistycznie Amerykanka porusza się po różnych odcieniach alternatywy i nie stroni też od ekstremalnego metalu, którego jest fanką. Rezyduje w Atlancie, dba o swoje ciało, trenuje, zdrowo się odżywia. Nigdy nie chciała mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Jarboe nigdy też nie ujawniła swojego wieku. Artystka pracowita, hipnotyzująca, tajemnicza i wspaniała na żywo.  

JOZEF VAN WISSEM (Holandia) minimal, muzyka klasyczna

Urodzony w Maastricht, zamieszkały na nowojorskim Brooklynie. Jozef gra na lutni dość mroczną muzykę, która niekoniecznie kojarzona jest z tym instrumentem. Ceni wspomnianego Jarmuscha, z wzajemnością. Panowie dość regularnie współpracują. Na nagranej przez nich w 2012 roku płycie "The Mystery Of Heaven" wystąpiła gwiazda wspomnianego we wstępie filmu Jima, Tilda Swinton. Jozef Van Wissem to nie tylko muzyk, lecz również pedagog, który w nauczycielskim CV może sobie wpisać, chociażby Harvard. Żeby nie było do końca tak poważnie, Holendrowi zdarzyło się też napisać muzykę do gry komputerowej. Konkretnie do "Sims Medieval".

Jarboe + Jozef Van Wissem bilety

Wystąpi:

JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna

JOZEF VAN WISSEM (Holandia) minimal, muzyka klasyczna

 

Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu

 

Zaprasza: Knock Out Productions

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn