Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo

YXNGXR1

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

YXNGXR1O wydarzeniu

O wydarzeniu

Brytyjski muzyk YXNGXR1 już 10 kwietnia wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się w warszawskim klubie BARdzo Bardzo. Bilety na koncert YXNGXR1 już dostępne.

YXNGXR1 informacje

Timothy Francis Lee dosłownie robi z muzyką co chce. Jego kawałki są odwzorowaniem tego, co sam chce usłyszeć, a jeśli jego uwaga zostanie zwrócona przez jakąś progresję akordów, to jest więcej niż pewne, że zabierze się za nią i przerobi ją po swojemu. 

W twórczości YXNGXR1 usłyszymy na pewno pewno rap, ale równie mocny ślad odbijają na niej pop, czy nawet indie. Sam artysta swoją przebojową mieszankę określa jako “scuffed indie pop”, a praktycznie wszystkie jego utwory są efektem działania w duchu DIY. 

Jego kariera nabrała rozpędu wraz z wydaniem singla “Tyler” w 2019 roku i od tego momentu tak naprawdę konsekwentnie przyspiesza. Takie utwory jak “Rather Do”, “RockStore”, “721” czy “Pigeons” stały się viralami, co tylko pomogło raperowi zbudować oddaną rzeszę fanów, z którą ten utrzymuje cotygodniowy kontakt na Discordzie. Ostatnim jak dotąd dużym albumem na jego koncie jest “Front Porch” wydany w październiku zeszłego roku. 

Inspirowanie się wieloma gatunkami współczesnej muzyki, duży dystans do siebie oraz kultura memów przełożyły się na rozprzestrzenianie się twórczości YXNGXR1. Jego kawałki zgromadził już ponad 410 milionów streamów, były odgrywane przez BBC Radio 1, Radio 2, Radio 6, BBC Radio Wales i BBC Introducing Cardiff oraz pisano o nim na takich portalach jak The Guardian, The Line Of The Best Fit, Wonderland DMY, NME, tmrw, The Independent czy Buzz Mag.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też