Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Orbit Culture

Organizator: Knock Out Productions

Orbit CultureO wydarzeniu

O wydarzeniu

Orbit Culture znów w Polsce! Szwedzki zespół zagra 25 marca w Warszawie. We współczesnym melodyjnym death metalu Orbit Culture rozdają karty. Ostatni grali w Polsce jako support Arch Enemy czy In Flames, teraz wracają jako headlinerzy. Kwartet z Eksjö przyjeżdża do nas z nowym albumem, zatytułowanym „Descent”. Publikę rozgrzeją brytyjscy metalcore’owcy z Defects. Orbit Culture bilety już w sprzedaży.

Orbit Culture informacje

Pamiętacie ich niedawne świetne koncerty u boku Arch Enemy? Kto widział tę załogę choćby raz, raczej na jednym razie nie poprzestaje. Orbit Culture to skład, który doskonale pojął esencję melodyjnego death metalu i bazując na podkręcaniu gatunkowych cech do maksimum, zbudował w pełni własny styl. Szwedzi dobrze wiedzą, kiedy rzucić się w opętańczy sprint i kiedy zwolnić, dając w pełni wybrzmieć zamaszystym melodiom – będącym wyjątkowo istotną składową ich twórczości. Co więcej, grupa nie boi się groove’u, więc kiedy już idą w headbangingowy kłus, człowiek samoistnie zaczyna szaleć w moshu. Pamiętajcie o tym, idąc na koncert!

Special Guest: Defects 

Defects to zespół, który na piątkę z plusem pokazuje szeroką skalę możliwości nowoczesnego metalu. Reprezentują współczesną szkołę metalcore’u, zahaczają o melodyjny death metal i finezyjnie łączą ciężary z melodiami. Czy to wymarzony gość specjalny tego wieczoru? Na to wygląda!

Defects wydają debiutancki album w maju, ale już zdążyli odhaczyć występy m.in. przed Bullet for My Valentine, a do tego pojawili się choćby na festiwalu Bloodstock. Brytyjczycy grają metalcore żarliwy i agresywny – trzymany w ryzach tłustą, nowoczesną produkcją – przy tym niejednokrotnie wchodzą na poletko melodyjnego death metalu i mają refreny za sto milionów funtów. Wszystko to opakowują w piosenkowe formy, więc czasu na nudę brak, pozostaje wyłącznie esencja.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też