Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Metal Myrkur + Jonathan Hultén

Myrkur + Jonathan Hultén

18-19.04.2024 Kraków, Poznań

Organizator: Knock Out Productions

Myrkur + Jonathan HulténBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Kraków

Myrkur + Jonathan Hultén
czwartek
18.04.2024
20:00

Myrkur + Jonathan Hultén

Kraków, Kamienna 12

Poznań

Myrkur + Jonathan Hultén
piątek
19.04.2024
20:00

Myrkur + Jonathan Hultén

Poznań, Klub 2progi

O wydarzeniu

Myrkur dwukrotnie w Polsce! Supportem duńskiej artystki będzie Jonathan Hultén, ex-gitarzysta Tribulation. To będzie ekstrema i wrażliwość w jednym. Myrkur – a więc multiinstrumentalistka i wyjątkowo eklektyczna kompozytorka – promuje obecnie tegoroczny album “Spine”, na którym wpływy rozciągają się od folku po black i post-metal. W imieniu swoim oraz Iron Realm Productions zapraszamy na dwa seanse z twórczością wspomnianych wyjątkowych gości.

Myrkur informacje

Z jednej strony pochwały od blackmetalowych tuzów pokroju Nergala z Behemoth czy Garma z Ulver, a z drugiej kontrowersyjny status wśród ortodoksyjnych fanów black metalu. Myrkur nigdy nie miała łatwo, ale zwłaszcza po paru latach z pewnością można przyznać, że jej twórczość się broni. Niezależnie od korzeni niekoniecznie biegnących w kierunku najczarniejszej z czerni Dunka doskonale wie, jak operować tym gatunkiem – zwłaszcza jego melodyjnymi odcieniami. Bo Amalie Bruun rozumie zarówno moc demonicznego skrzeku, jak i duchowy posępny wymiar gatunku, a do tego folkowe inklinacje, a więc coś, co od dawna jest częścią black metalu. Wszystko to składa się na zróżnicowane, bogate w emocje numery, a pamiętajcie, że na żywo skala tych emocji wzrośnie kilkukrotnie.

Jonathan Hultén informacje

Jonathan Hultén zaczynał jako twardogłowy deathmetalowiec, następnie stał się najbardziej roztańczonym scenicznym wampirem metalu gotyckiego, a teraz? Teraz pielęgnuje kolejną ścieżkę kariery – równie ekscytującą. Mroczny Szwed w solowym wcieleniu eksponuje przede wszystkim wątki dark-folkowe, więc jest to poważne i wyciszone, dźwigając ten nastrój swym potężnym głosem. Taki pakiet doznań w połączeniu z jego urzekającą i uciekającą szufladkom stylówką to przepis na genialny wieczór.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też