Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Haken

Organizator: Knock Out Productions

HakenO wydarzeniu

O wydarzeniu

Haken przyjedzie do Krakowa i Lublina z nowym albumem! Brytyjski sekstet w ramach promocji tegorocznej “Fauny” zagra 26 czerwca w Krakowie i 27 czerwca w Lublinie. Haken bilety na koncerty już w sprzedaży!

Haken informacje

Jeszcze ponad dekadę temu mówiono o nich w kategorii zdolnych uczniów Dream Theater, ale obecnie Haken to jedna z wielkich gwiazd współczesnej sceny progresywnej. Grają na skraju rocka i metalu, dbają o ciężar, melodię oraz o wyważony eklektyzm w zestawie z wirtuozerią. Wydana w marcu “Fauna” tego dowodzi.

Świat polubił ich już na wysokości “Aquariusa” czy “Visions”, a pokochał przy “The Mountain”, co trwa aż do dzisiaj. Bo Haken bez żadnych obaw poszukuje między ejtisową piosenkowością, sterylnym ciężarem nowoczesnego metalu i instrumentalną ekwilibrystyką wzbogacającą utwory. Brytyjski skład to jedna z najbardziej szanowanych i cenionych nazw z dzisiejszej sceny progresywnej - ba!, wraz z Leprous uchodzą za jej najistotniejszych reprezentantów. Lata mijają, a przepełniony melancholią głos Rossa Jenningsa czy żelazne riffy Charliego Griffithsa nie tracą na sile. Wręcz przeciwnie. 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też