41. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2022

41. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2022

Przed nami 41. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki, odbędzie się w dniach 29 i 30 lipca 2022r w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30. 41. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie bilety już w sprzedaży.

 

Każdy, kto choć raz był uczestnikiem Pikniku wie, że jest to wydarzenie wykraczające daleko poza tylko muzyczny wymiar, jest zjawiskiem kulturowym, adresowanym do odbiorców różnych pokoleń. Chyba najpiękniej położony Amfiteatr w Polsce staje   się przez dwa dni miejscem magicznym, wypełnionym muzyką, tańcem i niesamowitą energią podczas wielogodzinnych koncertów. Miejscem niezapomnianej zabawy dla fanów prawdziwej rozrywki. Tak będzie i w tym roku!

Piknik Mrągowo bilety

 • Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
 • Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się  na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl  
 • Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
 • Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

Festiwal Piknik Country & Folk 2022 line-up

29.07.2022 – piątek, godz. 19:30

 • Czarek Makiewicz I “Koltersi” – 25 lat przeboju/hymnu piknikowego pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, cz.I
 • Music Road Pilots – Niderlandy
 • George Hamilton V – USA
 • The Girls
 • Karolina Jastrzebska
 • Karolina Lizer
 • Koncert pt. “Tribute To Hank Williams” z udziałem: Karoliny Jastrzębskiej, Agaty Karczewskiej, Pauliny Wróblewskiej, Lonstara, Wojciecha Dudkowskiego, Michała Tokarskiego i zespołu Wheels of Steel.
 • Siostry Melosik”
 • HLA4”

30.07.2022r., sobota, godz. 19:30

 • Czarek Makiewicz I “Koltersi” – 25 lat przeboju/hymnu piknikowego pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” – cz. II
 • Zespół „Babsztyl” i Zbigniew Hofman
 • Jubileusz 30 lat zespołu „Colorado Band” ( i goście)
 • Mariusz Kalaga z zespołem
 • Koncert pn. „To jest mój czas” z udziałem Klaudii Magica, Agaty Karczewskiej, Julii Szewczyk, Marysi B.
 • Koncert pn. “Tribute To Kenny Rogers”, w którym udział wezmą: Kasia Nova, Katarzyna Jurasz, Mariusz Kalaga, Wojciech Dudkowski, Zbigniew Hofman, Waldemar Wiśniewski i bracia Oryńczakowie i „Music Road Pilots”.
 • Caroline & The Lucky Ones”
 • zespół „Ślad”

Zagranicznymi gwiazdami tegorocznego Pikniku będą znakomici artyści - GEORGE HAMILTON V (USA) i najlepszy europejski zespół muzyki country MUSIC ROAD PILOTS (Niderlandy). To nie wszystko, jeśli chodzi o zagranicznych gości! Niebawem odsłonimy jeszcze jedną dużą niespodziankę!

 

George Hamilton V (piosenkarz, songwriter, producent muzyczny, radiowiec)

Urodził się 11 listopada 1960 roku w Nashville, Tennessee. Jest synem sławnego piosenkarza country Georga Hamiltona IV, artysty szczególnie popularnego w latach 70 i 80 XX wieku. Wychowywany w otoczeniu muzyki country, praktycznie dorastał za kulisami legendarnej sali koncertowej GRAND OLE OPRY w Nashville, w której dziś regularnie koncertuje. Jego muzyka nie przypomina bardzo już tradycyjnego stylu country, granego przez ojca. Jest energiczną pełną ognia fuzją country, folku i rootsowego rocka, stylem, który nawiązując do ruchu „buntowników”- Johnny’ego Casha, Waylona Jenningsa, Willie Nelsona, posługuje się bardzo nowoczesnym brzmieniem i pełną prawdy interpretacją piosenek. Powoduje to, że George Hamilton V jest obecnie uważany w Nashville, w światowej stolicy muzyki country, za siłę napędową bardzo popularnego ruchu muzycznego „ Americana ”.

 

George V pisze  piosenki dla największych wydawców muzycznych  (Sony, BMG i Curb Music), jednocześnie wydając albumy i występując  na  całym świecie- m.in. w Brazylii, Australii, Japonii, Francji, Niemczech  i w Wielkiej Brytanii, gdzie regularnie koncertuje (16 tras koncertowych!) ze swoim zespołem NashVegas Nomads.

Stał się jedną z najbardziej znanych twarzy współczesnej muzyki country nie tylko dzięki światowym trasom koncertowym, ale także niezliczonym występom w telewizji sieciowej w Ameryce, Europie, Australii i Azji. 

George V wydał do tej pory 8 płyt.  Jego najnowsze wydawnictwo, „Honky-Tonk Deluxe”, zebrało entuzjastyczne recenzje na całym świecie, a w Europie osiągnęło   4 pozycje numer jeden  na listach wydawnictw płytowych!

Uczestników tegorocznego Pikniku Country czeka więc prawdziwa  uczta artystyczna, wieczór pełen niezwykłej energii płynącej z estrady! Pamiętajcie – piątek 29 lipca 2022r.  Nie może Was zabraknąć!

 

Music Road Pilots

Co o nich piszą krytycy muzyczni? "Na początku 2008 roku Albert Rumengan, znakomity holenderski gitarzysta, założył zespół „Music Road Pilots”. Jego misją od początku, było stworzenie nowoczesnego brzmienia country zmieszanego z klasycznymi Americana-Styles. Muzyka wciąż jest zakorzeniona w ciepłych, surowych autentycznych dźwiękach folkowych śpiewanych przez artystów takich jak Hank Williams, Ray Price, Merle Haggard, Buck Owens i George Jones. MRP wykorzystuje to wspaniałe klasyczne brzmienie i łączy je z dzisiejszym country-rockiem. Członkowie zespołu MRP interpretują muzykę country z fascynującym akcentem: Traditional Country, Country Funk, Southern Rock, Rock 'n Roll i Blues. Zainspirowany współczesnymi artystami, takimi jak Keith Urban, Brad Paisley, Vince Gill i Dierks Bentley, zespół skupia się na energetycznych występach "na żywo".
„Pilotów” usłyszymy zarówno w piątek jak i sobotę ( oczywiście w różnym repertuarze).

 

A my do tego opisu dodać możemy, że są profesjonalistami w każdym calu i nie bez powodu wybrani zostali przez Alberta Lee czy Sarah Jory na zespół akompaniujący podczas europejskich tras koncertowych. Laureaci Nagrody ACMF 2013, 2014, 2015, 2018 dla najlepszego międzynarodowego zespołu country, zaś w roku 2018 nominowani w kategorii „Zespół Roku 2016” do prestiżowej JOSIE Music Awards Nashville ,USA. 

 

Lider zespołu Albert Rumengan (gitara prowadząca i wokal) został dwukrotnie laureatem nagrody CME dla najlepszego instrumentalisty roku! 

 

Już w kwietniu ruszyli w kolejną europejską koncertową trasę m.in. do Francji, Austrii, Niemiec, Szwajcarii i ……Mrągowa, gdzie wystąpią dwukrotnie. W piątek 29.07. z własnym recitalem, a w sobotę 30.07. towarzyszyć będą wykonawcom koncertu pn. Tribute To Kenny Rogers!


Polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z Piknikiem już od wielu lat. Między innymi: Lonstar, Czarek Makiewicz, Zbigniew Hofman, Mariusz Kalaga, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, Andrzej Trojak.


W piątkowy wieczór (29.07) wydarzeniem będzie specjalny koncert „Tribute To Hank Williams”, poświęcony wielkiej, historycznej postaci muzyki country HANKOWI WILLIAMSOWI i jego ponadczasowym przebojom (bo kto nie słyszał utworów „Jambalaya”, „Lovesick Blues”, czy „I Saw The Light”?). Usłyszymy w nim: Lonstara, Agatę Karczewską, Paulinę Wróblewską, Karolinę Jastrzębską, Michała Tokarskiego, Andrzeja Trojaka i Wojciecha Dudkowskiego.


Zespół akompaniujący złożony będzie z muzyków Wheels of Steel i uzupełniony o instrumentalistów gościnnie występujących.


Z niecierpliwością oczekiwać będziemy także na pojawienie się na mrągowskiej scenie (piątek 29.07.) wspaniale śpiewających „Sióstr Melosik”, laureatek koncertu Debiuty Festiwalu Opolskiego, które właśnie co wydały płytę z piosenkami utrzymanymi w stylu country pop.

 

Ponadto, jak to jest w mrągowskim zwyczaju, koncerty festiwalowe  otworzy Czarek Makiewicz z zespołem Koltersi Tym razem w specjalnym programie związanym z Jubileuszem 25 lat jego wielkiego przeboju, który stał się hymnem Pikniku – „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, w którym  wystąpi zarówno w piątek (cz.I) jak i sobotę ( cz.II). Wystąpią dla nas także zespoły: Babsztyl ze Zbyszkiem Hofmanem, „Ślad” braci Oryńczaków i „Caroline & The Lucky Ones” (30.07) i HLA4 kierowany przez dr. Zygmunta Kalicińskiego ( 29.07.).

 

Wydarzeniem sobotniego (30.07.) wieczoru, stanie się z pewnością koncert z okazji jubileuszy 30.lecia zespołu Colorado Band, tym bardziej, że pojawią się tu także specjalni goście tego zasłużonego dla polskiej sceny muzycznej zespołu.

W ten sam wieczór zapraszamy na koncert pn. „To jest mój czas” w wykonaniu naszej zdolnej młodzieży. Wystąpią tu między innymi: Klaudia Magica, Agata Karczewska, Julia Szewczyk, a zapowiedzią tego ważnego z punktu widzenia przyszłości polskiej sceny country koncertu, będzie występ „The Girls” i Karoliny Jastrzębskiej podczas piątkowego koncertu.

Atrakcyjną ofertą programową tego dnia stać się powinien monograficzny koncert pt. „Tribute To KENNY ROGERS” z piosenkami tego wybitnego amerykańskiego artysty (takimi jak choćby „Gambler” „Lucille”, „Lady” czy „Islands In The Stream”), w którym wystąpią: Kasia Nova, Katarzyna Jurasz, Mariusz Kalaga, Waldemar Wiśniewski, Wojciech Dudkowski oraz – MUSIC ROAD PILOTS z Niderlandów! 
To nie jest wszystko – bo tego wieczoru słuchać będziemy jeszcze zespołu Mariusza Kalagi, którego tak bardzo lubi mrągowska publiczność.

A na zakończenie wiadomość z ostatniej chwili! 

Opole w Mrągowie! 

Otóż na naszym festiwalu wystąpi w piątkowy wieczór w specjalnie przygotowanym repertuarze folkowym, laureatka tegorocznego „Konkursu Premier” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, rewelacyjna wokalistka Karolina Lizer!!! Szykuje się zatem niezapomniany wieczór.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program dostarczy Wam wielu niezapomnianych artystycznych przeżyć!

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

41. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2022
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/