Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Waldemar Malicki. Klasycznie.

Waldemar Malicki. Klasycznie.

Organizator: HQE Spółka cywilna

Waldemar Malicki. Klasycznie.O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Waldemar Malicki. Klasycznie. Program, który prezentuje najpiękniejsze klasyczne tematy na wiolonczelę i fortepian w wirtuozowskim brzmieniu. Waldemar Malicki. Klasycznie. bilety na koncert już w sprzedaży.

O koncercie Waldemar Malicki. Klasycznie

Jeden z najwybitniejszych pianistów polskich – Waldemar Malicki. Laureat wielu konkursów pianistycznych, trzech Fryderyków, Wiktora, Telekamery, a przede wszystkim wirtuoz fortepianu i słowa.

Popularność i sympatię Polaków zjednała mu wieloletnia przygoda ze światem humoru oraz cykl programów telewizyjnych „Laskowik & Malicki”. Ale tym razem powraca do nieskończonego świata muzycznych cudów.

Waldemar Malicki mówi: „wybrałem tematy, które mamy w genach i z radością poddajemy się ich urokowi. Muzykę, która pochodzą z różnych epok przeszła próbę czasu. Jest częścią naszej cywilizacji i nie przestaje nas wzruszać. Repertuar od „Nessun dorma” i „Cwałowania Walkirii” po Piazzollę i Wodeckiego. Opera, symfonika, barokowe szaleństwa, klawesyn i piosenka, a łącznikiem niech będzie ciągle najlepszy na świecie fortepian – Steinway and Sons. Wirtuozeria czyli połączenie techniki, wyobraźni i desperacji zawsze sprawia, że słuchacze odczuwają przypływ endorfin. Nie zamierzam się oszczędzać”.

Koncert wielozmysłowy. Dodatkowym atutem koncertu będzie obecność ekranu, na którym z bliska śledzić będzie można akcję muzyczną, a precyzyjnie zaprojektowana oprawa świetlna pozwoli jeszcze głębiej zatopić się w świat dźwięków.

Całość dopełni obecność jeszcze jednego instrumentu, bo – jak mówi przysłowie – gdzie pianista nie może, tam wiolonczelistkę poprosi. Małgorzata Krzyżanowicz zagra na wiolonczeli skrzypcowe partie Vivaldiego, orkiestrowe Ennio Morricone, wokalne Zbyszka Wodeckiego, a także coś, co niechaj pozostanie niespodzianką.

Waldemar Malicki kojarzy się wielu z Państwa ze specyficznym poczuciem humoru. I tym razem uśmiechu nie zabraknie, choć żart nie zdominuje piękna i splendoru muzyki.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też