Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata

Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata

Organizator: ESKANDER

O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

UWAGA Koncerty w Legionowie (26 maja) i Zambrowie (27 maja), zostały odwołane.

Ikona pianistyki, Waldemar Malicki, prezentuje swój najnowszy program, w którym łączy wirtuozowską potęgę brzmienia fortepianu ze wzruszeniem i intymnością. Wraz z hipnotyzującą wiolonczelistką, Małgorzatą Krzyżanowicz, przedstawią najpiękniejsze klasyczne tematy na fortepian i wiolonczelę w oszałamiającym brzmieniu. Zapraszamy na spotkanie z wybitnym pianistą i jego znakomitą wiolonczelistką. Dobre wibracje gwarantowane! Wirtuoz i Małgorzata bilety na koncerty Waldemara Malickiego już w sprzedaży. 

O wydarzeniu Wirtuoz i Małgorzata

W trakcie spotkania charyzmatyczny instrumentalista zabierze Państwa w podróż przez porywające fortepianowe fantazje na temat największych przebojów muzyki (nie zawsze) klasycznej. A akompaniująca mu mistrzyni wiolonczeli przyprawi o szybsze bicie serca i przyjemny zawrót głowy nie tylko męską część publiczności.

Malicki i Krzyżanowicz to artyści, dla których szczególnie ważny jest stały kontakt ze swoją publicznością i poszukiwanie ciągle nowych muzycznych odkryć. Ich wirtuozeria, czyli połączenie techniki, wyobraźni, desperacji i gotowości na ryzyko, gwarantuje publiczności przypływ endorfin.

W energetycznym widowisku zabrzmią tak słynne utwory, jak Carmina Burana, Cwał Walkirii, Nessun dorma , W grocie Króla Gór, Wilhelm Tell, Błękitna Rapsodia, a nawet I will survive czy filmowe tematy z Forresta Gumpa oraz E.T., w brawurowych aranżacjach na fortepian i wiolonczelę. Nie zabraknie też uśmiechu i poczucia humoru, lecz tutaj żart nie zdominuje piękna ani splendoru muzyki!

Oszałamiająca pianistyka Waldemara Malickiego w połączeniu z romantyczną frazą wiolonczeli w wykonaniu utalentowanej i prześlicznej instrumentalistki, zapewnią mnóstwo muzycznych wzruszeń i zapas pozytywnej energii na całe tygodnie.

Wykonawcy:

  • Waldemar Malicki – fortepian - wymykający się schematom showman. Porywa wirtuozerią, intryguje wyszukanym poczuciem humoru, wielką pasją oraz nieszablonowymi pomysłami i błyskotliwym komentarzem.
  • Małgorzata Krzyżanowicz ­­ - wiolonczela - hipnotyzująca wdziękiem artystka. Urzeka romantyczną frazą wiolonczeli, imponuje dojrzałością i umiejętnościami.  

Oboje są klasycznymi muzykami, którzy odważnie sięgają do nieprzebranej skarbnicy transkrypcji muzyki pisanej w oryginale na orkiestrę, chór, śpiewaków solistów lub inne instrumenty. Jedne z pierwszych transkrypcji w polskiej muzyce powstały już w XV wieku, a doskonały poziom osiągnął w tej dziedzinie działający w Polsce lutnista Walenty Bakfark. Malicki i Krzyżanowicz kontynuują tę tradycję, nie tylko wyszukując wybitne przykłady tego typu twórczości, ale także tworząc własne.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn