Kamil Hussein

Kamil Hussein

Kamil Hussein to młody wokalista o syryjskich korzeniach. Jest muzycznym objawieniem ostatnich latach, a jego muzyka wprost zachwyca i sprawia, że muzyk ten cieszy się coraz większą popularnością. Oprócz śpiewania, zajmuję się także tworzeniem muzycznym kompozycji i pisaniem tekstów. Jego popularność rozpoczęła się w styczniu 2021 roku, kiedy to w sieci została opublikowana piosenka "Muszę iść tam sam".

Kamil Hussein - kim jest?

Kamil Hussein jest synem Syryjczyka i Polki. Urodził się i wychowywał w Lublinie, dlatego tak jak sam mówi, czuje się Polakiem. Jako dorosły mężczyzna przeprowadził się do Warszawy, po czym pracował jako kierowca Ubera przez 5 lat. Jednak jego pasją i miłością jest muzyka, dlatego rozpoczął tworzenie kompozycji. Związane było to głównie z nietolerancją, z którą spotykał się w czasie swojego dorastania, głównie przez wzgląd na kolor skóry. Był narażony na rasistowskie ataki i zaczepki, dlatego w samotności oddawał się muzyce, która była ukojeniem. Kamil Hussein nie bez powodu określany jest jako nadzieja polskiej sceny muzycznej. To młody artysta, który pomimo dość krótkiej obecności na rynku posiada oddane grono fanów.

Kariera muzyczna wokalisty

Popularność wokalisty rozpoczęła się w 2021 roku, a dokładnie w styczniu, kiedy wydał debiutancki singiel pod tytułem "Muszę iść tam sam". Spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem, dzięki temu w serwisie YouTube i Spotify zyskał wiele wyświetleń w krótkim czasie. To niebanalna kompozycja muzyczna, która balansuje pomiędzy alternatywnymi brzmieniami, a popem. Przy tworzeniu kawałka pomagał mu sam A_GIM.  Autorami muzyki są Kamil Hussein, Agim Dzeljilji i Krzysztof Romankiewicz. Słowa to utworu napisali Cezary Sokół i Mateusz Kochaniec. 

 

Jako że debiutancki singiel spotkał się z tak ciepłym przyjęciem na drugą propozycję fani wręcz nie mogli się doczekać. "Nowe miejsca" to drugi singiel, który pokazał Kamila Husseina w zupełnie innej odsłonie. Wokalista nie bez powodu określany jest jedną z najbardziej intrygujących postaci polskiej sceny muzycznej. To jakość, która wprost zaskakuje i sprawia, że ma się ochotę na dużo więcej. Kolejne utwory to gratka dla fanów. To "Mandala", a także "Mandala 2.0", która została nagrana w domowych warunkach. Przesłanie piosenki zadaje wiele pytań, po co tak naprawdę biegniemy za czymś, co w gruncie rzeczy ma tak niewielkie znaczenie. Wskazuje to, że Kamil nie boi się sięgać głębiej, analizując ludzkie życie. 

 

Wśród innych muzycznych propozycji Kamil Hussein wydał "Letni słodki deszcz". To utwór, który pokazuje przywiązanie i szacunek do natury, a jego hipisowskie zacięcie sprawia, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem. "Letni słodki deszcz" stał się prawdziwym hitem wakacji 2021. Kolejny utwór to "Kim dla Ciebie". Powstał ze względu na rozstanie z dziewczyną, które stało się impulsem do stworzenia nowego dzieła muzycznego. Warto wiedzieć, że singiel został skomponowany na pianinie, które pochodziło ze śmietnika. Miało sprawnych 8 klawiszy, jednak Kamil Hussein za jego pomocą stworzył prawdziwe muzyczne dzieło. Współpracował z nim Michał Woźniacki oraz producent muzyczny Agim Dzeljilji. Warto wiedzieć, że Kamil Hussein zapraszany jest do wielu muzycznych wydarzeń, dlatego z pewnością usłyszymy jego piosenki na wielu topowych koncertach i festiwalach w Polsce i zagranicą. 

Inspiracje Kamila Husseina

Kamil Hussein uciekał w tworzenie muzyki od najmłodszych lat, a wszystko przez potrzebę odnalezienia spokoju w samotności. Artysta podkreśla, że ogromną inspiracją są dla niego artyści, którzy podobnie jak on sam nie mieli łatwej drogi w życiu. Nie poddali się jednak, a dzięki ich uporowi mogły powstać prawdziwe dzieła, które do dnia dzisiejszego są chętnie słuchane przez wiele osób. Jako swoją inspirację Kamil Hussein wymienia The Weeknd, Krzysztofa Krawczyka, a także Marka Grechutę. To właśnie ich twórczość sprawiła, że Kamil postanowił tworzyć własną muzykę. Nie be powodu nazywany jest często polskim The Weeknd. Jego muzyka zdobyła zaszczytne grono fanów, którzy z niecierpliwością oczekują na jego kolejne muzyczne propozycje. Artysta sięga głęboko, szukając odpowiedzi na często nieoczywiste tematy i pytania. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kamil Hussein: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel,

 

Kamil Hussein - Frequently Asked Question

  • Kamil Hussein to młody wokalista, kompozytor i autor tekstów o syryjskich korzeniach.
  • Kamil Hussein pomimo iż ma polsko-syryjskie korzenie urodził się w Polsce, a dokładnie w Lublinie, gdzie się wychował.
  • Pierwszy singiel wokalisty to "Musze iść tam sam". Został wydany w styczniu 2021 roku.
  • Kamil Hussein wydał kilka muzycznych singli. To "Muszę iść tam sam", "Nowe miejsca", "Mandala", "Mandala 2.0", a także "Letni słodki deszcz" i "Kim dla Ciebie".
  • Wokalista interesuje się muzyką The Weeknd, Krzysztofa Krawczyka i Marka Grechuty. To właśnie oni byli i są jego wielką inspiracją.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Kamil Hussein
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/