Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Koncerty Rock Rysiek Riedel - WEHIKUŁ CZASU

Rysiek Riedel - WEHIKUŁ CZASU

21.09.2024 Katowice

Organizator: Riedel Art

Sprawdź bilety
Rysiek Riedel - WEHIKUŁ CZASUBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

"WEHIKUŁ CZASU" KONCERT SPECJALNY - SEBASTIAN RIEDEL i goście
sobota
21.09.2024
19:30

"WEHIKUŁ CZASU" KONCERT SPECJALNY - SEBASTIAN RIEDEL i goście

Katowice, Hala Spodek

O wydarzeniu

KONCERT SPECJALNY W XXX ROCZNICĘ ODEJŚCIA ARTYSTY w Katowickim Spodku!

„RYSIEK RIEDEL. WEHIKUŁ CZASU” - SEBASTIAN RIEDEL + AUKSO / DŻEM / ANITA LIPNICKA / MACIEJ MALEŃCZUK / JÓZEF SKRZEK

Koncert specjalny „Rysiek Riedel. Wehikuł Czasu” to z pewnością muzyczne wydarzenie tegorocznej jesieni!

Nie tylko na Śląsku, gdzie pamięć o kultowym wokaliście zespołu „Dżem” wciąż ma się przecież znakomicie.

W trzydziestą rocznicę odejścia charyzmatycznego Artysty jego syn Sebastian Riedel (obecny wokalista zespołu „Dżem”) zaprasza do legendarnego katowickiego „Spodka”, by wspólnie upamiętnić swojego Ojca. I to w sposób najlepszy – muzycznie!

Tego wieczoru Sebastian Riedel zabierze publiczność w podróż po najważniejszych utworach, jakie przed laty wykonywał jego Ojciec, a zrobi to w sposób wyjątkowy, bo z towarzyszeniem najlepszej orkiestry kameralnej w Europie - AUKSO (pod batutą Maestro Marka Mosia). Na publiczność czeka prawdziwa muzyczna uczta, która wydarzy się jedynie tego wieczoru, warto więc nie przegapić tego koncertu! Szyku dodadzą goście specjalni, którzy także zmierzą się z kultowymi kompozycjami – Anita Lipnicka (wykona przepiękny i nieczęsto prezentowany utwór z dyskografii zespołu „Dżemu” pt. „Tylko Ja i Ty”), Maciej Maleńczuk („Niewinni”), Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy („Autsajder”) oraz ikona muzycznego Śląska, legendarny multiinstrumentalista związany z formacją SBB - Józef Skrzek. 

Na zakończenie koncertu swój blok pamięci dawnego lidera zagra zespół „Dżem”, jedna z największych legend w historii rodzimej muzyki. I to z Sebastianem Riedlem przy mikrofonie.

W sumie przez scenę katowickiego „Spodka” przewinie się tego wieczoru blisko czterdziestu znakomitych muzyków, wielkich indywidualności. Będzie to oficjalne, niepowtarzalne upamiętnienie nieodżałowanego Ryszarda Riedla, jednego z największych rodzimych Artystów. Wydarzenie poprowadzi ceniony dziennikarz muzyczny - Piotr Metz.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja koncertu, bo to właśnie katowicki „Spodek” był przed laty miejscem najważniejszych koncertów zespołu „Dżem” z Ryśkiem Riedlem przy mikrofonie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalnie stworzona na tę okazję oprawa, zostaną też wyświetlone niepublikowane multimedia (pochodzące między innymi z katowickiego „Spodka”), dzięki którym i główny bohater wieczoru symbolicznie pojawi się przed publicznością. 

 

Na koncert zapraszają RiedelART, Miasto Katowice, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, SPODEK

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też