Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Koncerty Rock Skorpionalia TZN Xenna + Gaga Zielone żabki plus inni

Skorpionalia TZN Xenna + Gaga Zielone żabki plus inni

Organizator: Universitatis Varsoviensis

Skorpionalia TZN Xenna + Gaga Zielone żabki plus inniO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Po raz dziesiąty Skorpionalia rozgrzeją chłodny, listopadowy wieczór. Dzięki Waszej obecności udało się dotrwać do 10. edycji Balu Skorpionów, ich przyjaciół i znajomych. W tym roku impreza jest połączona z 60 urodzinami Zygzaka z TZN Xenna. Bilety na Skorpionalia już w sprzedaży.

Skorpionalia 2023

Na koncercie zagrają:

RedCrap - Trzech kolesi ze stolicy i gorąca Amerykanka. Teraz jeszcze starsi i bardziej zgorzkniali, stęsknieni za starymi dobrymi czasami. Przewidzieli wirusa i wojnę przed emeryturą. California 80's punk rock. Jeżeli lubisz klimaty TSOL, The Avengers, Pagans a nawet Hüsker Dü to Red Crap są właśnie dla Ciebie.

 

KARCER - 2023 to czterdziesty pierwszy rok zespołu na polskiej punk scenie. Dwukrotnie występując w Jarocinie (’85 i ’86), i koncertując na innych rockowych festiwalach (jak Róbrege) wyraźnie podkreślił swoją obecność na mapie polskiego punk rocka. Kolejne lata zaznaczyły miejsce zespołu w czołówce punkowej awangardy. Występując w klubach i na festiwalach KARCER stale powiększa swój dorobek: do kaset wydawanych własnym sumptem w latach 80-tych i 90-tych dołączyło 8 oficjalnych albumów, oraz EP’ki („Mikołajowy Squad”, „13 Grudnia”). Aktualnie zespół zakończył prace nad nowym materiałem, planując premierę albumu CZOŁO W CZOŁO na październik tego roku KARCER obecnie to trio: Krzysztof Żeromski (teksty, wokal, gitara), Daniel Łukasik (perkusja), Maks Kędzierski (bas).

 

GaGa Zielone Żabki - ZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej, scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec - wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA ZIELONE ŻABKI.

Koncerty GA-GA-ZŻ są zawsze energetyczne - widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” są skuteczne w każdych warunkach - to zawsze punkrockowa mieszanka wybuchowa. W tym roku przypada 35 ta rocznica działalności zespołu.

 

TZN Xenna - to legenda punk-rocka, zespół którego kariera (z przerwami) trwa już ponad 19 lat! Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Ziętała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie...

Zespół nigdy nie zagrał w Jarocinie czasów realnego socjalizmu. Nasze poczucie wolności kłóciło się z biletowaną wolnością festiwalową. W 2011 roku zespół powrócił na scenę koncertem na drugiej edycji Rock na Bagnie.

W 2012 roku wydaliśmy pierwszą płytę studyjną "Dziewczyny w Pogo". Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło się 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora. Płyta CZART PRLU ukazała się w dniu 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012. Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu. Przez trzy kolejne lata saportowaliśmy Uk Subs podczas polskich koncertów (Warszawa 2018, Wrocław 2019, Łodź 2020) Od powrotu na scenę zagraliśmy około 200 koncertów na terenie polski i Niemiec.

Aktualnie zespół tworzą: Zygzak wokal, Wesa gitara, Panek bas, Butter perkusja Kesur gitara

 

Xiądz Maken I (Joint Venture Sound System) feat. Zygzak inna punky reggae stylee - Założyciel pionierskiego polskiego DJ’skiego kolektywu reggae Joint Venture Sound System w tym roku celebruje 35 lat scenicznej aktywności. Gościem jego punky-reggae party będzie Zygzak.

Pochodzący ze Zgorzelca Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, działający na scenie klubowej od 1988 roku. Zazwyczaj wypełnia swe obowiązki w stałym stroju roboczym - sutannie.

Znany jest również jako dziennikarz muzyczny i promotor. Od 16 lat prowadzi cotygodniowy program Strefa Dread w Polskim Radiu Czwórka. Przeprowadza wywiady, promuje wydawnictwa, współpracuje z wytwórniami i artystami z całego świata. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w Tuff Gong Studio – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Współtworzył pionierski na polskim rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz uhonorowaną Fryderykiem kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”. Jego głos pojawia się w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. W 2014 nagrodzony został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival. W 2019 roku był oficjalnym DJ’em trasy „Męskie Granie”.

Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken prezentuje radykalną i wielobarwną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez innych DJ’ów, ubarwiając ją dźwiękami muzyki etnicznej, jungle czy d’n’b.

Razem z drugim członkiem Joint Venture Sound System, czołowym producentem muzycznym i inżynierem dźwięku Activatorem (Kapela ze Wsi Warszawa, Studio As One) na przestrzeni kilkudziesięciu lat zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.

„Przełomowym momentem w moim życiu było odkrycie punka, tam należy szukać oryginalnych źródeł moich inspiracji. Oddając wielki szacunek działaniom takich kulturalnych aktywistów jak Don Letts, również postanowiłem czasem akcentować w moich setach bliskiego mi ducha rewolucji punky reggae party. Tych połączeń jest setki, bo to od kilkudziesięciu lat blisko ze sobą związane sceny” - podkreśla Maken.

Pod stworzonym przez Boba Marley’a sloganem „Punky Reggae Party” DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I zagrał pierwszego DJ’skiego seta w historii punkowego festiwalu Izerbejdżan. Wcześniej na Reggaenwalde Festival w Darłówku wystąpił z Zygzakiem, wokalistą TZN Xenna, dla którego był to pierwszy występ na sound systemie.

Obaj panowie postanowili kontynuować i rozwijać ideę scenicznej fuzji. Ponownie zobaczycie ich razem na Skorpionaliach!

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też