Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Marek Dyjak "Nowy Dyjak"

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Nowy Dyjak - zapraszamy na koncert Marka Dyjaka do Krakowa! Marek Dyjak bilety już w sprzedaży. 

Marek Dyjak informacje

Marek Dyjak głos absolutnie fenomenalny. Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za patrona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą. Coś jakby bulgot siarki piekielnej we młynie do skalnego kruszywa. W dodatku zawsze rozbrzmiewa w temperaturze wrzenia. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Oczyszczających w myśl pojęcia „Katharsis” Ten atut już został po wielekroć wykorzystany.

Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to nieco kontrastujące przedsięwzięcie z dotychczasowym dorobkiem wokalisty ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru, i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Marek Dyjak wystąpi wraz ze swoim zespołem:

  • Mateusz Kołakowski - pianista regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych, wystąpił między innymi w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago.
  • Laureat Nagrody The Most Promising Performer Podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego W Paryżu, Uczestnik Festiwalu Jazzowego W Montreux W Szwajcarii, A Także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.
  • Lech Szczerba – saksofony, krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie , legenda polskiej sceny muzycznej od lat grający z największymi artystami takimi jak Grzegorz Turnau , Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.
  • Alan Wykpisz – kontrabas, laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja czy Indie.
  • Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Joel Frahm, Adam Pierończyk, Michał Urbaniak, Grzegorz Karnas, Aga Zaryan czy Grzech Piotrowski
  • Sebastian Frankiewicz – perkusja, język muzyczny Sebastiana to hybryda, wynikająca z fascynacji dawną i współczesną muzyką improwizowaną, muzyką popową, a także polską muzyką folkową. Występował na festiwalach jazzowych w Europie i na świecie, w takich centrach kultury, jak: Londyn, Wiedeń, Paryż, Crest, Wiedeń, Budapeszt, Kopenhaga, Sztokholm, Zagrzeb, Bukareszt, Moskwa, Kijów, Mińsk, St. Petersburg, Irkuck, Kiszyniów, Baku, Wilno, Algier, Tanger, Mexico City, Buenos Aires, Winnipeg, Hawana, Tel Aviv, Kair, Pekin.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn