Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

MARLEYKI

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

MARLEYKIO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Marleyki 2024 - Vavamuffin, Paprika Korps i Zion Train w Starym Klasztorze! wROCKfest.pl zaprasza miłośników muzyki reggae na wyjątkowy koncert z okazji urodzin BOBA MARLEYA, czyli tradycyjne już Marleyki ! Spotykamy się w sobotę 3 lutego w Starym Klasztorze. Bilety już dostępne.

Marleyki 2024 - Vavamuffin, Paprika Korps i Zion Train

Po przerwie koncertowej na scenę wraca Vavamuffin, zapowiadając nowe numery, które znajdą się na nadchodzącej płycie.

Przed nimi wystąpią prekursorzy stylu heavy-reggae - Paprika Korps, a imprezę w stylu soundsystemowym zakończy legendarny Zion Train, czyli Neil Perch DJ set

Grupa Vavamuffin powstała w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin", które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu "Vava". W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania).

Działająca od 1996 r. opolska formacja Paprika Korps, która swoją inspirowaną dubem i punkiem muzykę określa mianem heavy reggae, była pierwszym tak często koncertującym za granicą polskim zespołem z tego kręgu. Wystąpili już w ponad dwudziestu pięciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. Zadebiutowali w 1999 r. albumem Kolejny krok; od tego czasu wydali ich jeszcze sześć, dużą część nakładem labelu Karrot Kommando, z którym związani są od początku jego działalności. Aktualnie ich najnowsze wydawnictwo to Homemade Babylon z 2016.

Brytyjski projekt dubowy Zion Train – założony przez dubmastera i jedynego stałego członka Neila Percha – był wsród pionierów fuzji reggae i muzyki tanecznej we wczesnych latach 90-tych, przenosząc dźwięki z kwitnącej wówczas brytyjskiej sceny acid house do kultury soundsystemowej. W ciągu ponad trzydziestu lat istnienia projekt wydał czternaście albumów studyjnych i remiksów dla The Shamen, Afro Celt Sound System, Loop Guru i KavaKava, a także odbył wiele tras koncertowych, zwłaszcza w Europie.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też