Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo

Yann Tiersen

Organizator: Fundacja Fiducia

Yann TiersenO wydarzeniu

O wydarzeniu

Światowej sławy kompozytor Yann Tiersen zagra w Cavatina Hall! Bielsko-Biała jest jedynym polskim przystankiem na przyszłorocznej trasie koncertowej nagrodzonego Cezarem kompozytora. W Cavatina Hall zaprezentuje muzykę z ostatniego albumu, który w najlepszym wydaniu łączy pianino z elektroniką. Yann Tiersen bilety już w sprzedaży.

Yann Tiersen koncerty 

Światowej sławy kompozytor, Yann Tiersen ogłosił szczegóły europejskiej trasy koncertowej Kerber Complete Tour: Solo Piano + Electronics, która odbędzie się w lutym i marcu 2024 roku.

Ostatni tytułowy album Kerber narodził się z eksperymentów w studiu, gdy artysta przygotowywał się do występów na żywo. Używając sampli jako źródła, Tiersen przeprogramował i przekomponował istniejący dźwięk, aby stworzyć zupełnie nowe utwory, nierozpoznawalne i pozbawione kontekstu z ich oryginalnych wersji. Kerber Complete zatacza pełne koło, uzupełniając album remiksami. 

Na trasie artysta będzie podróżował solo i skupi się na nawiązywaniu osobistych kontaktów, znajdowaniu ludzi i miejsc, które byłyby niemożliwe w ramach ograniczeń zwykłej trasy koncertowej. Trasa rozpocznie się w Orleanie we Francji, następnie odwiedzi kolejne kraje europejskie w tym Polskę.

Trasa jest kontynuacją wyjątkowego tournée, podczas którego Tiersen wyruszył ze swojego domu w Ushant do Irlandii, na Wyspy Owcze, do Szkocji i Walii na żaglówce Ninnog. W jednym z wywiadów Tiersen opowiedział skąd pomysł na tak oryginalna podróż: „Mieszkam na wyspie, więc postrzegam wodę jako łącznik, połączenie, a nie barierę między krajami„. Dodatkowo trasa została zorganizowana w taki sposób, aby dotrzeć do społeczności różniej wielkości.

Yann Tiersen zaczynał od nauki fortepianu i skrzypiec, by później założyć rockowy zespół. Jego eksperymenty muzyczne zaowocowały debiutanckim albumem „La Valse Des Monstres” w 1995 roku. Sukces komercyjny przyszedł z albumem „Le Phare” w 1998 roku. Późniejsze dzieła, takie jak „L’Absente” (2001) i „Les Retrouvailles” (2005), zdobyły uznanie. Muzyka Tiersena znalazła się również w filmach, m.in. „Amelie”. 

Współpracując z Mute, wydał różnorodne albumy, od „Dust Lane” (2010) do „Portrait” (2019). Jego eksploracja fortepianowa „EUSA” (2016) i elektroniczny „Kerber” (2021) to kolejne etapy w bogatej karierze artysty.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też