Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Pop Kayah & Gang Tango

Kayah & Gang Tango

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

Kayah & Gang Tango O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Przed nami prawdziwy bestseller na scenie MOXO: Kayah & Gang Tango! Na program koncertu składają się najsłynniejsze tanga Piazzolli i inne tanga świata m.in. Gardela, Gade, Rodrigueza, Szpilmana, czy Petersburskiego. Bilety na koncert Kayah & Gang Tango już w sprzedaży.

Timing wydarzenia

  • 16:00 - Otwarcie restauracji
  • 19:00 - Koncert

Przed koncertem zapraszamy na kolację. W trakcie koncertu wstrzymujemy serwis i wznawiamy go w przerwie koncertu.

Gang Tango

Założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, to jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica' oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli - Quinteto Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy.

Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich repertuaru zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej.

Gwiazdą koncertu jest Kayah, która w mistrzowski sposób wciela się w rolę argentyńskiej diwy tango interpretując perły Tango Nuevo m.in. Marię de Buenos Aires, Oblivion, Libertango, czy Ostatnią Niedzielę.

 

KAYAH - wokal

Anna Wandtke - skrzypce

Piotr Kopietz - bandoneon

Mirek Feldgebel - fortepian

Krzysztof Łochowicz - gitara

Sebastian Wypych - kontrabas, kierownictwo artystyczne

 

__________

 

Partnerzy:

Fabryka Norblina

 

> English version below <

Zobacz więcej

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też