Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Marcin Masecki prezentuje "Boleros y más”

Marcin Masecki prezentuje "Boleros y más”

Organizator: Great Production Małgorzata Uryga

Marcin Masecki prezentuje "Boleros y más”O wydarzeniu

O wydarzeniu

Marcin Masecki prezentuje "Boleros y más” - bilety na koncert w Krakowie już dostępne.

O koncercie "Boleros y más” 

Kultura muzyczna Ameryki Łacińskiej jest ciągle obecna w życiu Marcina Maseckiego. Na najnowszym albumie - "Boleros y más” ,  w formacie klasycznego tria fortepianowego, artysta gra i śpiewa dla Państwa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chorów brazylijskich i tang argentyńskich.

Marcin Masecki spędził dzieciństwo w Popayan, małym miasteczku u podnóża Andów w Kolumbii. Później, na studiach w Bostonie, poznał Candelarię Saenz Valiente, dziewczynę z Buenos Aires. Wzięli ślub. Pół wieku wcześniej w Buenos Aires poznali się dziadkowie Maseckiego – babcia była córką dyrektora Banku Polskiego, a dziadka wypchnęła II wojna światowa.

Skład:

  • Marcin Masecki - fortepian, śpiew
  • Max Mucha - kontrabas
  • Jerzy Rogiewicz - perkusja

Marcin Masecki informacje

Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową to znaki rozpoznawcze. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego. Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Jest laureatem Orła za muzykę do filmu "Powrót do tamtych dni" Konrada Aksynowicza. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego. Stworzył też ścieżki dźwiękowe do filmów "O zwierzętach i ludziach" Łukasza Czajki, "Fuck For Forrest" Michała Marczaka, oraz "Obce Niebo" Dariusza Gajewskiego.

Podobne wydarzenia

Zobacz też