Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Dylan.pl

Organizator: Nowy Świat Muzyki

OpisArtyści

Opis

Zapraszamy na koncert zespołu Dylan.pl, który odbędzie się 17 stycznia 2020 roku w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie. Dylan.pl bilety już dostępne

O zespole Dylan.pl 

Zespół Dylan.pl to akustyczny kwintet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

 

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

 

Płyta zespołu Dylan.pl Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru, nagrana z udziałem znakomitych gości m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

Dylan.pl skład zespołu

Dylan.pl tworzą:

  • Filip Łobodziński - vocal, gitary, ukulele (m.in. :Zespół Reprezentacyjny)
  • Jacek Wąsowski – gitary, banjo (m.in.:Elektryczne Gitary)
  • Marek Wojtczak - kontrabas, gitara basowa (m.in.:Zespół Reprezentacyjny)
  • Krzysztof Poliński - perkusja, perkusyjne (m.in.:E. Bartosiewicz, Urszula)

oraz uzupełniają (z racji napiętych terminów w/w)

  • ​Adam Lewandowski – perkusja, perkusyjne(m.in.: Klan, M.Jakubowicz, W.Karolak)
  • ​Tomasz Pfieffer – gitary, banjo (Patrycja Markowska, abaret Moralnego Niepokoju)

Od momentu premiery płyty (marzec 2017) – zespół zagrał szereg koncertów w domach kultury, teatrach, klubach, muzeach oraz na Festiwalach (Malta w Poznaniu, Jarocin, Targi Dominikańskie w Gdańsku).

 

Doskonałe tłumaczenia, oryginalne brzmienie, doskonały kontakt z publicznością, zróżnicowane aranżacje, duży wybór utworów powodują, że zespół Dylan.pl świetnie wypada na imprezach otwartych jak i bluesowych, rockowych czy poetyckich.

Bob Dylan

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach. 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn