Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues The Robert Cray Band

The Robert Cray Band

21-23.05.2024 Kraków, Gdańsk, Warszawa

Organizator: Knock Out Productions

The Robert Cray BandBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Kraków

The Robert Cray Band
wtorek
21.05.2024
20:00

The Robert Cray Band

Kraków, Klub Studio

Gdańsk

The Robert Cray Band
środa
22.05.2024
20:00

The Robert Cray Band

Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski

Warszawa

The Robert Cray Band
czwartek
23.05.2024
20:00

The Robert Cray Band

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Trzy polskie koncerty fenomenalnego The Robert Cray Band już w maju! Pięciokrotny (!) laureat prestiżowej nagrody Grammy i artysta kompletny, bo może i zagra wszystko – to właśnie Robert Cray. Z okazji pięćdziesięciolecia działalności muzyk rusza w trasę ze swoim zespołem, na której należy spodziewać się rozbujanego bluesa w konszachcie z brzmieniami rocka i soulu. Na koncerty zapraszamy wraz z klubem B90.

The Robert Cray Band informacje

Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. Można złapać u niego oczywiście wymaganą w gatunku gorycz, ale stonowaną subtelną melancholią. Do tego dochodzi zupełnie niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki i tak stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. A żeby spiąć pakiet umiejętności amerykańskiego artysty w klamrę dodajmy słuszną porcję rockowej dynamiki oraz jak zawsze katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu i gotowe – tak Cray zbudował sobie pomnik. Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym zdążył zgarnąć pięć statuetek w Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierać wiele imponujących wpisów w muzycznym CV – począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach.

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też