Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Leszek Możdżer

Organizator: PATE MEDIA

OpisArtyści

Opis

Prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki! Zapraszamy na koncerty Leszeka Możdżera - wybitny pianista i kompozytor. Leszek Możdżer bilety na koncerty już w sprzedaży.

Leszek Możdżer informacje

Leszek Możdżer to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków jazzowych. Na początku kariery był członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz legendarnej Miłości. Wielokrotny laureat nagród w ankietach czytelników „Jazz Forum” w kategorii fortepian.

Możdżer nagrywał płyty z czołówką polskiego jazzu, m.in.: Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem, Anną Marią Jopek.

Koncertował z międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield. Do chwili obecnej Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem. 

Wybitny pianista i kompozytor, który dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmena. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność

kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”. Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn