Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Metal Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished Privateers

Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished Privateers

Organizator: Knock Out Productions

Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished PrivateersO wydarzeniu

O wydarzeniu

Visions Of Atlantis, Xandria i  Ye Banished Privateers  w Polsce! Gwiazdy symfonicznego metalu wystąpią już 14 września we wrocławskim klubie Akademia. Koncert Visions Of Atlantis, Xandria i  Ye Banished Privateers  bilety już w sprzedaży.

Visions Of Atlantis, Xandria i Ye Banished Privateers we Wrocławiu

Zespoły połączą siły na serię europejskich koncertów w ramach trasy „Symphonic Metal Nights”! W roli supportu zespołów zagra szwedzka grupa Ye Banished Privateers.

 

Visions of Atlantis (Austria) symfoniczny power metal:

 

Jest epicko, melodyjnie, czasem romantycznie, a czasem melancholijnie i delikatnie. Bywa też dość mrocznie i tajemniczo, niczym w micie o Atlantydzie, którym fascynacja przyczyniła się do powstania zespołu. Interesujących barw utworom grupy nadają kapitalne wokale żeńskie (Clémentine Delauney) i męskie (Michele "Meek" Guaitoli). Symfoniczny power metal Visions Of Atlantis jest jakości światowej i bez cienia przesady można Austriaków stawiać w lidze mistrzów gatunku, chociażby obok gigantów z Nightwish, których muzyka także była bodźcem do narodzin grupy. Tematy marynistyczne są nieodłączną częścią liryków Visions Of Atlantis. W 2022 roku formacja zaprezentowała melomanom kilkanaście opowieści o piratach, które złożyły się na ósmy studyjny album, zatytułowany wymownie "Pirates".

 

Xandria (Niemcy) metal symfoniczny: 

 

Niemiecka Xandria narodziła się w 1994 roku po tym, jak gitarzysta i główny kompozytor kapeli, Marco Heubaum, zakochał się w muzyce Paradise Lost i Tiamat. Z czasem jednak zespół ewoluował stylistycznie, by w końcu stać się legendą symfonicznego metalu. 

 

Obecnie można powiedzieć, że kapela z Bielefeldu gra w tej samej lidze, co Nightwish, Epica czy Within Temptation. Choć w utworach Xandria nie stroni też od elementów gotyckich, a nawet wziętych z alternatywnego rocka. Znakiem szczególnym niemieckiej ekipy odkąd ukształtował się styl jej muzyki, były (i są) piękne żeńskie wokale oraz imponujące orkiestracje. Na wydanej w 2017 roku siódmej studyjnej płycie "Theater Of Dimensions" uwagę przykuwa piękny sopran, który należy do Holenderki Dianne van Giersbergen. Warto dodać, że to pierwsza płyta Xandrii, która przebiła się do Top 20 notowania albumów w Niemczech.

 

Ye Banished Privateers (Szwecja) folk metal, piracki metal:

 

Istnieją od 2008 roku. Pomysł na siebie mają prosty – łączą folk szwedzki i irlandzki, a na scenie przypominają żywcem wyjętą z jakiejś zatęchłej łajby piracką załogę. Takich też można oglądać muzyków Ye Banished Privateers w teledyskach. W tekstach często pojawiają się pirackie historie nawet sprzed kilkuset lat. Czyli sporo jest o piciu, zabawie, rabowaniu, bitwach oraz masa przaśnego humoru. Ye Banished Privateers spokojnie odnajdą się na festiwalu metalowym, jak i na imprezie szantowej. A kto wie, czy nie sprawdziliby się dobrze także na przyjęciu wigilijnym. W końcu ostatnią pozycją w dyskografii Ye Banished Privateers jest bożonarodzeniowa płyta "A Pirate Stole My Christmas" (2021). 


Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też