Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

The Abbey

Organizator: Knock Out Productions

The AbbeyO wydarzeniu

O wydarzeniu

Z przykrością zawiadamiamy, że z przyczyn niezależnych od Organizatora, The Abbey nie zagra w grudniu 2023 w Krakowie oraz w Warszawie.

The Abbey informacje

The Abbey poszukują złotego środka między doom metalem, a prog rockiem. Mają potężne i podniosłe riffy, ale nie przedawkowują patosu. Czerpią z baśniowej estetyki prog rocka, lecz nie wpadają w pułapkę instrumentalnych popisów. Chętnie zaglądają w okolice misternego occult rocka, a jednocześnie nie ma w tym ani grama taniego retro.

Ich tegoroczny debiut, “Word of Sin”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród metalowych mediów na całym świecie, a my usłyszymy go na żywo już w grudniu!

Finlandia, doom metal ciężki jak życie, melodie jak na koniec świata, a w składzie choćby Janne Markus z Poisonblack – The Abbey to wręcz gotowy materiał na metalową sensację tego roku. Ich debiutancki album zebrał całą pulę przychylnych głosów, aczkolwiek chyba nikt nie powinien się temu dziwić. Mają potężne i podniosłe riffy, ale nie przedawkowują patosu. Czerpią z baśniowej estetyki staroszkolnego prog rocka, lecz nie wpadają w pułapkę instrumentalnych popisów. Chętnie zaglądają w okolice misternego occult rocka, a jednocześnie nie ma w tym ani grama taniego retro. Autorzy “Word of Sin” są wręcz skazani na sukces, zwłaszcza że wszystkie te elementy dźwiga wokalistka grupy – Natalie Koskinen, która ma głos jak dzwon i szerokie spektrum możliwości. Od melancholijnego lamentu aż po rozpaczliwe wołanie oraz dar do tworzenia zapamiętywalnych partii. 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też