Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Suffocation

Organizator: Knock Out Productions

SuffocationO wydarzeniu

O wydarzeniu

Suffocation wracają na jedyny koncert do Polski! U boku grupy zagrają Sanguisugabogg, Organectomy i Enterprise Earth.

Legenda śmierć metalu zamelduje się w Poznaniu 14 lutego i przywiezie ze sobą pierwszą od sześciu lat płytę – “Hymns from the Apocrypha”. Wspierać ich będą młode gwiazdy death metalu z Sanguisugabogg, deathcore’owcy z Enterprise Earth i slam deathmetalowcy z Organectomy.

 

SUFFOCATION (USA) brutal/technical death metal:

Trudno nie kochać Suffocation – nie tylko za to, że ich death metal po tylu latach wciąż jest tak samo zawiły, ekstremalny i, nomen omen, wręcz duszący potwornie intensywnymi riffami. Jest coś jeszcze, a mianowicie nieustannie wysoka forma. Nowojorczycy nigdy nie splamili się słabym czy przeciętnym albumem. Od takich jak oni zawsze oczekuje się więcej, więc zawsze dowożą więcej. W końcu wymyślili brutalny death metal, złożyli podwaliny pod slam, a ich podejście do technicznych rozwiązań w gatunku również było na tyle nowatorskie, że klonów załogi Terrance’a Hobbsa nawet nie bylibyśmy w stanie zliczyć. Różnie patrzy się na zasługi tytanów danego nurtu po latach, lecz w przypadku Suffocation doskonale wiemy jedno – bez nich dzisiejszy śmierć metal wyglądałby zupełnie inaczej. Rozwiązania z “Effigy of the Forgotten” czy “Pierced from Within” są i będą wiecznie aktualne. 

 

SANGUISUGABOGG (USA) death metal, brutal death metal:

Mają w sobie nieludzko obrzydliwy i chwytliwy groove godny oldschoolowego slamu, mają beczkowate brzmienie werbla jak na klasykach brutalnego death metalu oraz śmiercionośne riffy o takiej sile rażenia, że dużo podobnie młodych składów mogłoby pozazdrościć. Sanguisugabogg to obecnie jedne z większych gwiazd młodej sceny deathmetalowej, ale z takimi przymiotami naprawdę nie powinno to nikogo dziwić. Stawkę dodatkowo podbił tegoroczny krążek grupy, “Homicidal Ecstasy”, czyli idealne połączenie osobliwego humoru, partii gitarowych na totalnym jaskiniowcu (tzw. “caveman riffs” – bardzo ważna rzecz) oraz po prostu gatunkowych hitów. Cudowna sprawa.

 

ENTERPRISE EARTH (USA) deathcore, technical death metal:

Enterprise Earth nie robią sobie absolutnie nic ze scenowych konwenansów, nie myślą o tym, co wypada, a już na pewno nie hamują się przy najróżniejszych stylistycznych krzyżówkach. Jasne, bazowe triki grupy są dość oczywiste, bo to miks zawiesistego deathcore’u i ultratechnicznego death metalu, ale nie tylko. Choćby na zeszłorocznym “The Chosen” pojawiają się też liczne melodie, alt-metalowe riffy, metalcore, a nawet… djent! 

 

ORGANECTOMY (Nowa Zelandia) slam death metal, brutal death metal:

Lubicie ekstremalny death metal? Taki, że gdy wjeżdża podwójna stopa czy slamowy riff, to czujecie się jak po oberwaniu cegłą? Jeśli odpowiadacie twierdząco, Organectomy jest dla was. Nowozelandzka ekipa zbudowała swój styl w oparciu o najbardziej plugawe, ciężkie i po prostu intensywne elementy śmiercionośnego metalu. Nie ma co, świetnie jej to wychodzi.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też