Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

Leprous

Organizator: Knock Out Productions

LeprousO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Leprous w Polsce! Wiemy, że ich kochacie, a oni kochają was. Norweskie gwiazdy prog metalu z Leprous zagrają w Krakowie i w Lublinie. W roli supportu na koncertach zaprezentują się Fight the Fight, norwescy adepci prog metalu w jego ekstremalnej formie. Leprous bilety już w sprzedaży.

Leprous (Norwegia) progmetal:

Zaczynali od prog-metalu, ale bardzo szybko poszli własną ścieżką i terminowali jako muzycy koncertowi u Ihsahna, ale nigdy nie stali się kserokopią Emperor. Leprous to zespół maksymalnie nastawiony na rozwój i poszukiwanie nowych wrażeń, w przypadku którego przymiotnik “progresywny” ma 100% zastosowania. Piątka przystojnych Norwegów promuje właśnie wydany w zeszłym roku “Aphelion”, czyli płytę buchającą od inspiracji i pomysłów. Z jednej strony znajdziecie na niej wpływy bliskiego kapeli Radiohead, na drugiej flance metalową podbitkę całości, a jeszcze gdzieś indziej subtelność muzyki filmowej.

Jeśli połączymy to z prezencją sceniczną polegającą na tym, że panowie przypominający doradców handlowych wylewają z siebie siódme poty, bo tryskają energią, trudno przejść obok tego obojętnie.

Support: Fight the Fight

Trudno właściwie powiedzieć, co gra Fight the Fight, bo bez oporów kręcą swoją wajchą w różnych kierunkach. Najczęściej tam, gdzie akurat im się podoba. Często zwracają się ku majestatowi metalu progresywnego, dodając mu popowej przebojowości, ale to nie koniec ich sztuczek. W rękawie mają też ciężki jak głaz death metal, a do tego zgrabnie operują szorstkim metalcorem, ubierając go w potężne brzmienie. Nie do przegapienia.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też