Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Festiwale Wielcy z Małopolski

Wielcy z Małopolski

Organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

OpisArtyści

Opis

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Wielcy z Małopolski, który odbędzie się 12 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wielcy z Małopolski bilety już dostępne. 

O wydarzeniu Wielcy z Małopolski 

Koncert przełamujący wszelkie schematy. Pod hasłem „Wielcy z Małopolski” wystąpią przedstawiciele różnych gatunków alternatywnej sceny: od elektronicznego popu do newschoolowego hip-hopu. Zapraszamy na występ czołówki dzisiejszej ambitnej sceny rozrywkowej: Natalii Nykiel, Jana Serce i Jana Rapowanie. Ich występ będzie też pretekstem do wędrówki po historii epokowych wynalazków, którą poprowadzi Bohater.

 

Wielcy z Małopolski wyprzedzali swoje czasy, zaskakiwali wyobraźnią, tworzyli rozwiązania, które miały nie tylko zmienić bieg historii, ale też przyczynić się do postępu cywilizacyjnego. Małopolscy odkrywcy i naukowcy byli autorami wielu ważnych wynalazków. Tych, bez których ciężko sobie wyobrazić współczesny świat. O czwórce wybitnych postaci opowie słuchaczom gospodarz wieczoru – krakowski wokalista i producent Bohater. Jak podkreśla, nie chce tworzyć pomnikowych narracji, ani też biograficznych bryków. Liczy się przede wszystkim współczesny kontekst ich dorobku.

Wielcy z Małopolski - artyści 

Tak jak niegdysiejsza odwaga i odkrywczość, tak dzisiejsza muzyczna świeżość i gatunkowa różnorodność porywa za sobą tłumy. na wydarzenie zostali zaproszeni artyści, którzy przełamują muzyczne bariery. Natalia Nykiel od kilku lat porusza się z sukcesem własną ścieżką artystyczną z pogranicza ambitnego popu i muzyki tanecznej. Duet Jan Serce, z porównywanym do Dawida Podsiadło wokalistą Aleksandrem Czerkawskim, na debiutanckiej płycie „Nie będę tańczył” w ciekawy sposób łączy elementy alternatywnego rocka z elektroniką. Wreszcie Jan Rapowanie to jeden z najciekawszych i twórczych wykonawców młodego pokolenia polskiego hip- hopu.

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn