Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Koncerty Festiwale PGS ROCK FESTIVAL

PGS ROCK FESTIVAL

Organizator: GOODPROMO Sp. z o .o.

PGS ROCK FESTIVALO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

PGS ROCK FESTIVAL, który odbędzie się na terenie Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach 29 września 2023 roku, skierowany jest do miłośników nieco cięższych brzmień, dla których Kadzielnia  wydaje się miejscem idealnym. Były kamieniołom tworzy wyjątkową scenerię i doskonale  wpisuje się w koncepcję festiwalu rockowego. PGS ROCK FESTIVAL bilety już w sprzedaży.

Amfiteatr Kadzielnia dysponujący jedną z największych 'otwartych' scen jest jednocześnie jednym z piękniejszych obiektów tego typu w Polsce i na Świecie. Ogromny potencjał obiektu sprawił, że Organizatorzy PGS ROCK FESTIVAL postanowili uczynić z tego wydarzenia cykliczny punkt na mapie wydarzeń kulturalnych w Polsce

Zaproszeni Wykonawcy w tegorocznej edycji to: IRA i KULT - prawdziwe ‘Polskie Legendy Rocka’, ich dorobek artystyczny jest ogromny, a przeboje zna cała Polska.

PGS ROCK FESTIVAL 2023 line-up

W tym roku kielecka scena amfiteatru ugości:

  • 17:00 | FOLYA
  • 18:00 | IRA
  • 20:00 | KULT

Otwarcie bram 16.00

Kult

Kult to polski zespół muzyczny, który powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Założycielami grupy byli wokalista Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska, którzy wcześniej grali w zespole Poland. Zespół szybko zyskał popularność, debiutując na scenie w 1982 roku. Skład zespołu ulegał wielu zmianom w ciągu lat, a ich repertuar był zróżnicowany i eksperymentalny. Teksty piosenek Kazika poruszały ważne problemy społeczne i polityczne. Kult wydał wiele albumów, które zdobyły uznanie krytyków i fanów. Ich piosenki, takie jak "Do Ani" i "Arahja", stały się wielkimi przebojami. Pomimo rozwiązania zespołu na krótki okres w 1988 roku, Kult został reaktywowany i kontynuował swoją działalność do dziś, będąc jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej.

IRA

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też