Białystok New Pop Festival

Białystok New Pop Festival

Serdecznie zapraszamy na Białystok New Pop Festival! Festiwal odbędzie się w dniach 13 oraz 14 lipca na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Na scenie pojawią się między innymi: KayahBrodkaNatalia NykielThe Dumplings czy Mrozu! Białystok New Pop Festival bilety już w sprzedaży!

 

Białystok New Pop Festival line-up:

Piątek 13 lipca – wejście od godz. 16.00

Godz. 17.00 – The Dumplings

Godz. 18.30 - Albo Inaczej 2: Natalia Nykiel, Sokół, Justyna Święs, DJ Black Belt Greg,Te-Tris i Monika Borzym

Godz. 20.00 Natalia Nykiel

Godz. 21.30 – BRODKA

Godz. 23.00 – KAYAH

 

Sobota 14 lipca - wejście od godz.16.00

Godz. 17.30 - Nata'tu

Godz. 18.30 - BARANOVSKI

Godz. 20.00 - niXes

Godz. 21.30 - Mrozu

Godz. 23.00 - NOSOWSKA

 

 

Białystok New Pop Festival to nowy, dwudniowy, miejski festiwal kulturalny o charakterze piknikowym. W ramach tego wydarzenia czeka cała masa atrakcji dla starszych i młodszych, aktywnych, fanów dobrej muzyki i pysznego jedzenia. W programie m.in.: koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe, a do tego strefy aktywnego wypoczynku, chilloutu i dla dzieci.

Wśród artystów usłyszymy gwiazdy polskiej sceny muzycznej!

 

Białystok New Pop Festival bilety

Wstęp dla dzieci do 12. roku życia i seniorów powyżej 65. roku życia jest bezpłatny.

 

Kayah - jedna z najbardziej barwnych i ciekawych gwiazd polskiej sceny muzycznej. „Białystok to dla mnie prawie miasto dzieciństwa. Mimo, że urodziłam się w Warszawie, to Białystok, gdzie mieszkali moi dziadkowie, był moim drugim domem. Spędzałam tam czas wolny i było to miejsce, które ukształtowało mnie bez reszty. Razem ze swoją bujną przyrodą, czy naturą prostolinijnych i życzliwych ludzi, których różnorodność pochodzenia, czy wierzeń zainfekowała mnie tolerancją i akceptacją wpajającą, że uroda świata polega na różnicach. Uwielbiam wspominać te dawne dzieje, mam do nich wielki sentyment. Z roku na rok kiedy wracam do tego miasta podziwiam jak prężnie i pięknie się rozwija” – mówi Kayah.

 

BRODKA – jej każdy koncert to spektakl dla fanów muzyki wymykającej się nazwom i kategoriom muzycznym. To artystka doceniana przez krytyków, dziennikarzy i przede wszystkim przez fanów, o czym świadczą wyprzedane koncerty. Można śmiało powiedzieć, że na koncertach Brodki „dzieje się magia”, oryginalny wokal, jedyna w swoim rodzaju muzyka, wszystko w magicznej oprawie wizualnej pozostaje na długo w pamięci. Jej płyta „Granda" pokryła się podwójną platyną. Artystka wydała do tej pory cztery albumy.

Najnowsze wydawnictwo „Clashes” to płyta zupełnie inna niż poprzednie nagrania Brodki. Misternie utkana z melodii i emocji, otulająca feerią i barwą dźwięków. To album, z braku lepszego określenia, niesłychanie ambitny i intymny.

 

Natalia Nykiel – mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jej debiutancki album „Lupus Electro” zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową i uzyskał status złotej płyty, a pochodzące z niej single „Bądź duży” i „Error” status diamentowych singli. Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 155 milionów wyświetleń. Artystka wypracowała sobie pozycję jednej z najbardziej szanowanych i pożądanych wokalistek w kraju. Jest jedną z niewielu artystek, której koncerty to koncepcyjne widowiska. Wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Zagrała m.in. na Audioriver Festival, Electronic Beats Festival w Köln, Kraków Live Festival czy Orange Warsaw Festival.

W 2017 roku premierę̨ miała jej druga płyta zatytułowana „Discordia”. Przy jej powstawaniu Natalię wspierali m.in. Maria Peszek i Dawid Podsiadło. Za produkcję drugiego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Płyta otrzymała m.in. nagrodę O!Lśnienia 2017 dla najlepszej polskiej płyty ubiegłego roku oraz nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

Białystok New Pop Festival bilety już dostępne!

 

The Dumplings - istny fenomen współczesnej polskiej sceny muzycznej. Od chwili pojawienia się na rynku w 2013 roku ich kariera to swoisty amerykański sen. W zawrotnym tempie wydali dwa rewelacyjnie przyjęte albumy, zdobyli wiele nagród oraz gigantyczne grono fanów. Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś i choć ich muzyka to połączenie elektroniki i popu, oboje nie zamykają się w gatunkowych szufladkach. Niedawno zagrali dwie wyprzedane trasy z orkiestrą, na nowo prezentując swój materiał. Był to pokaz dojrzałości artystycznej i emanacji pasji, jaka w nich drzemie. Mimo młodego stażu grali już na wielu festiwalach w Europie i na świecie, w tym dwukrotnie na prestiżowym SXSW w Austin. Obecnie pracują nad nową płytą.

 

niXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powoduje unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym. W muzyce niXes słychać inspiracje sceną australijską i takimi bandami jak Tame Impala czy Pond. Ciekawym zaskoczeniem jest to, że artystka kojarząca się silnie z bigbitowym brzmieniem tu sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Nawet dla wprawionego ucha słuchacza lub fana twórczości Ani odbiór tej muzyki może być wyzwaniem i zaskoczeniem. Z drugiej zaś strony mimo odważnego kroku, jaki podjęła artystka, jej alter ego, czyli niXes, jest spójnym i konsekwentnym posunięciem. „Próżne może się okazać doszukiwanie się analogii między big-beatem a niXes" - jak twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają też teksty w języku angielskim, silnie nawiązujące do tematyki kosmosu i metafizyki.

 

Albo Inaczej 2: Natalia Nykiel, Sokół, Justyna Święs, Miuosh, Piotr Zioła, DJ Black Belt Greg - pierwsza edycja projektu Albo Inaczej wywołała zawieruchę. Oto gwiazdy estrady, ikony polskiej piosenki – Ewa Bem, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Andrzej Dąbrowski, Felicjan Andrzejczak, Wojciech Gąssowski – podjęły się interpretacji hiphopowych szlagierów, m.in. „Re-fleksji” Pezeta, „Normalnie o tej porze”

Kalibra 44, „Jest jedna rzecz” Pei czy „Minut” Starego Miasta. Teraz, trzy lata później, „Albo Inaczej” powraca. W podobnej, ale odmienionej formule. Znów punktem wyjścia są kompozycje rapowe, tym razem m.in. „Sznurowadła” Fisza Emade, „Nie mamy skrzydeł” Miuosha, „Mogę wszystko” WWO, „Złe nawyki” 2cztery7, „Chodź ze mną” Eldo. Interpretują je jednak nie gwiazdy starszego pokolenia, ale młode wilki polskiej piosenki, artyści, którzy debiutowali już w XXI wieku.

 

NOSOWSKA - kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.

NOSOWSKA pracuje z Michałem FOXem Królem nad swoim kolejnym solowym albumem. Część nowego materiału będzie można usłyszeć na letnich koncertach Nosowskiej!

 

Mrozu - wokalista, producent muzyczny i kompozytor, który łączy bluesa, soul i rock’and’rolla. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a jego hity śpiewa cała Polska. Kto nie zna „Jak nie my to kto”, czy „Nic do stracenia”, które było najczęściej graną piosenką w stacjach radiowych w 2014 roku? Jego przedostatni album „Rollercoaster” uzyskał status platynowej płyty, a w lutym tego roku pojawił się nowy krążek „Zew”, który Mrozu zaprezentuje podczas Białystok New Pop Festival.

 

BARANOVSKI - za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać. Z udziału w jednym z wokalnych talent show. Dał się poznać także na koncertach grupy XXANAXX, z którą od dwóch lat występuje jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.  
W sercu najmocniej grają mu tacy artyści jak Tom Odell, James Bay, Paolo Nutini, Kaleo, Sohn i Chet Faker. Wszystkie te inspiracje jeszcze w tym roku będzie można usłyszeć na jego debiutanckiej płycie. Na razie Wojtek powoli, acz konsekwentnie odkrywa kolejne karty. 

 

Nata'tu to projekt młodej wokalistki z Podlasia, w którym łączy nowoczesną elektronikę z neo-soulem. W muzyce Nata’tu dominują liryczne teksty zmieszane z mocnymi brzmieniami, nierzadko na granicy eksperymentu. Choć wokalistka odwołuje się do stylistyki neo-soul to miesza ją z wpływami Podlasia. Nata’tu rysuje świat w perspektywie wewnętrznych przeżyć, emocji i marzeń, styku jawy ze snem czy głębokiego lasu nadając opisywanej codzienności walor lirycznego surrealizmu. Nata’tu (Renata Tuszyńska) dała się poznać szerszej publiczności za sprawą telewizyjnego show The Voice of Poland, i jest autorką wszystkich tekstów na minialbumie „Świt”, który ukazał się w czerwcu bieżącego roku. Produkcją utworów zajęło się duo Griot Groove - producenci i kompozytorzy z Białegostoku, którzy od lat, w różnych formatach i inicjatywach artystycznych, eksplorują zdarzenia na styku ludzkiego głosu i basu.

 

Białystok New Pop Festival bilety już dostępne! 

 

 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Białystok New Pop Festival
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Inne wydarzenia organizatora

Polecane wydarzenia

Używamy plików Cookies, aby zapewnić naszym Użytkownikom wygodne korzystanie z naszej strony internetowej oraz aby stale poprawiać jej jakość. Umożliwiamy również instalowanie Cookies przez naszych partnerów biznesowych w ich celach marketingowych. Poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie określonych Cookies przez nas lub przez naszych partnerów. Użytkownik może w każdej chwili zmienić ustawienia przeglądarki, dostosowując je do swoich oczekiwań. Zmiana ustawień i cofnięcie zgód na stosowanie Cookies nie wpływa jednak na zgodność z prawem ich stosowania przed dokonaniem zmiany. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności dostępnej na stronie https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/