Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

P23

Katowice, Porcelanowa 23
P23OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

P23 Katowice jest sceną muzyczną Fabryki Porcelany w Katowicach. Można usłyszeć tu najlepszą elektronikę, a także występy największych polskich gwiazd. Twórcy P23 Katowice tchnęli życie w pofabryczne obiekty wywodzące się z końca XIX wieku. Dawniej produkowano tam słynne wyroby Giesche. Obecnie obiekt jest centrum kultury alternatywnej i jedną z najmodniejszych miejscówek w Katowicach.

W kompleksie obecne są cenne obiekty architektury poprzemysłowej – budynki starej piecowni, malarni i wzorcowni, które służyły przez blisko 100 lat do produkcji porcelany. Charakterystyczne dla górnośląskiego krajobrazu są również fabryczna wieża wodna i komin. We wnętrzach kompleksu wyeksponowano szereg poindustrialnych artefaktów, co nadało przestrzeniom wyjątkowy charakter. Osoby odwiedzające klub P23 chwalą jego niepowtarzalny klimat.

Budynki fabryki tworzą także ciekawy układ w połączeniu z dziedzińcami, na których nierzadko odbywają się organizowane przez P23 Katowice koncerty. 3 ha terenu stwarzają doskonałe warunki do tworzenia różnego typu wydarzeń. Nie przegap najciekawszych eventów. Sprawdź, co w najbliższym czasie szykuje P23 Katowice – bilety na wydarzenia kupisz na naszej stronie.

P23 Katowice – wydarzenia

W P23 Katowice koncerty zagrali Dawid Kwiatkowski, Dwa Sławy, Peja, Słoń, Vader, Mgła, Fisz Emade Tworzywo, Kizo, Król, Sam Paganini, Kartky, Flirtini, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki, Sarius, sanah, Sonbird, Mery Spolsky, Tede, Coals, Mikromusic, Szpaku, schafter, Łąki Łan, Sarsa, Ralph Kaminski, xxanaxx, The Dumplings, Sorry Boys, Ten Typ Mes. Zorganizowane wydarzenia cieszyły się sporym zainteresowaniem. Bilety na koncerty rozeszły się w niemal ekspresowym tempie. Śledź zaplanowane przez P23 Katowice wydarzenia, by nie przegapić okazji do spotkania ze swoimi ulubionymi wykonawcami.

Jakie eventy szykuje na najbliższe miesiące P23 Katowice? Koncerty 2022, które odbędą się na terenie obiektu, będą okazją do usłyszenia wykonawców takich jak Mrozu, Żabson i Young Igi, Kaz Bałagane, Kukon, Bass Astral, Booze&Glory, Skankan, Ga-Ga Zielone Żabki i Dagadana. Odwiedź P23 Katowice – bilety na występy gwiazd muzyki kupisz wygodnie na stronie ebilet.pl.

Organizowane przez P23 Katowice koncerty odbywają się w formie plenerowej albo w poindustrialnych wnętrzach. Wyjątkowy charakter przestrzeni sprawia, że wszystkie odbywające się w niej wydarzenia dostarczają niezapomnianych wrażeń. Bilety na koncerty można nabyć stacjonarnie lub w ramach sprzedaży internetowej.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się P23 Katowice?
Dokładny adres P23 w Katowicach to ulica Porcelanowa. Klub mieści się na terenie katowickiej Fabryki Porcelany. Miejscem organizacji przewidzianych przez P23 Katowice wydarzeń jest Budynek A2, nr lokalu 100.
Jakie wydarzenia odbyły się w P23 Katowice?
Koncerty w ramach cyklu Lato w Plenerze należą do jednych z najpopularniejszych wydarzeń zorganizowanych przez P23 Katowice. Bilety na występy gwiazd cieszyły się dużym zainteresowaniem. W P23 w Katowicach odbyły się ponadto imprezy PR1VAT3 D4NC3R: Secret Rave, Fresh N Dope Festival Katowice, Upper Festival 2019 i Czwarty Śląski Salon Ambientu.
Kiedy został utworzony P23 Katowice?
P23 Katowice mógł powstać dzięki temu, że pofabryczny kompleks w 2012 zyskał nowego właściciela i opiekuna – Fundację Giesche. Sercem fabryki pozostaje piec, w którym wciąż wypala się porcelanę sygnowaną napisem „Giesche”. P23 Katowice działał od początku 2014 najpierw jako Stacja Katowice, by ok. 2016 zmienić nazwę na tę, pod którą obecnie funkcjonuje.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też