Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Szaman

11.06.2023 Centrum Sztuki Współczesnej

Organizator: Teatr WARSawy

od 65,00 zł
BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

niedziela
11.06.2023
19:00

Szaman. Spektakl reporterski

Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Szaman. Spektakl reporterski, który odbędzie się w Teatrze WARSawy w Warszawie. Szaman. Spektakl reporterski bilety już dostępne. 

 

Panel dyskusyjny po drugim spektaklu 11.06.2023.

O spektaklu Szaman. Spektakl reporterski

Szaman. Spektakl reporterski jest oparty na faktach. Spektakl w Warszawie to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy zdjęć, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.

 

Czełutaj – wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, uważany za jednego z najmocniejszych buriackich szamanów. Arunowi udało się zamieszkać w domu Baira i przez kilka miesięcy czynnie uczestniczyć w codziennym życiu rodziny Rinczinowów. Monika zaś, miała zostać w Czełutaju raptem kilka dni - bywa tam do dzisiaj i do dzisiaj jest jedyną białą kobietą, której udało się na poważnie wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.

 

Opowieść o historii Moniki i Aruna oraz codziennym życiu szamana Baira stanowi też sposobność do podjęcia tak ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Aruna, prowokuje do uśmiechu. Jednakże co najważniejsze, ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.

 

Ona, aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.

On, pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę.

Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.

Szaman. Spektakl reporterski twórcy 

  • Scenariusz: Monika Mariotti, Arun Milcarz
  • Reżyseria: Monika Mariotti
  • Wsparcie reżyserskie: Adam Sajnuk
  • Muzyka: Michał Lamża
  • Reżyseria światła: Artur Wytrykus
  • Scenografia: Maria Bartosiak
  • Kostiumy: Monika Skomra
  • Plakat: Honorata Karapuda

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn