Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

GRA

17.06-01.07.2023 Garnizon Sztuki

Organizator: TEATR GARNIZON SZTUKI Sp. z o.o. Sp. k.

od 100,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Warszawa

sobota
17.06.2023
19:00

GRA

Warszawa, Garnizon Sztuki
niedziela
18.06.2023
19:00

GRA

Warszawa, Garnizon Sztuki
piątek
30.06.2023
19:00

GRA

Warszawa, Garnizon Sztuki
sobota
01.07.2023
19:00

GRA

Warszawa, Garnizon Sztuki

O wydarzeniu

Gra to pojedynek dwóch niezwykłych osobowości. To emocjonująca, przebiegła gra, pełna napięć i zagadek walka bez reguł, w której nic nie jest oczywiste. W rolach głównych zaskakujący aktorski duet, który na długo zapadnie w pamięci: Julia Wieniawa i Adam Woronowicz. Bilety na spektakl już w sprzedaży.

O spektaklu Gra

Doświadczony dziennikarz polityczny i gwiazda reportażu (Adam Woronowicz), zostaje wyznaczony do przeprowadzenia kolejnego wywiadu. Tym razem, zamiast prezydenta czy kongresmana, zmuszony jest rozmawiać́ z młodziutką gwiazdą seriali i filmów młodego pokolenia, celebrytką i artystką (Julia Wieniawa). Nieoczywista, pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła, zmuszają̨ nas do rewizji oceny sytuacji i postaw bohaterów, których tylko pozornie nic nie łączy.

Gra to niezwykle atrakcyjny i wyjątkowy tekst, który burzy klisze naszego stereotypowego myślenia: celebrytka - bezmyślna, dziennikarz - autorytet. Różnice społeczne i obyczajowe zacierają się, bo w GRZE nic nie jest czarne ani białe, nie ma przegranych ani zwycięzców. Jest za to dialog, który zmusi do refleksji każdego widza.  Czy jest wyjście z pułapki stereotypów? Kto tak naprawdę jest słaby, kto silny? Kto z kim tu prowadzi grę? Czy za wieloma maskami kryje się jeszcze prawdziwa twarz?

Premiera: 9/02/2023

Obsada:

  • KATJA – Julia WIENIAWA
  • PIERRE – Adam WORONOWICZ

Twórcy:

  • Reżyseria: Norbert Rakowski
  • Scenariusz: Theo van Gogh
  • Adaptacja: Theodor Holman
  • Tłumaczenie: Marek Szalsza
  • Scenografia: Maria Jankowska
  • Muzyka: Piotr Aleksandrowicz
  • Koncepcja wizualna kostiumów: Krystian Szymczak 

Sztuka GRA (tytuł oryginału INTERVIEW, autorstwa Theodora Holmana) to adaptacja scenariusza filmowego holenderskiego reżysera Theo van Gogha. Przetłumaczył na język niemiecki Stephan C. Lack. Tłumaczenie na język polski: Marek Szalsza.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn