Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

2030

05.06.2024 Warszawa

Organizator: TR Warszawa

2030BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

2030
05.06.2024 (wiele terminów)

2030

Warszawa, TR Warszawa (d. Teatr Rozmaitości)

O wydarzeniu

Spektakl “2030” jest próbą uchwycenia miasta w procesie zmiany i sportretowania siebie samego i siebie nawzajem wewnątrz miasta. Zobaczenia dla kogo to miasto jest stworzone i ile z niego można wziąć dla siebie.

 O spektaklu 2030

W 2030 roku nie będziemy już młodzieżą. Miasto będzie inne. Inne problemy, inne rozwiązania. Inna atmosfera. Jako grupa młodzieży spotykającej się w TR Warszawa w 2023 roku chcemy zostawić po sobie wspomnienie naszej opowieści o mieście z tu i teraz. Opowieści jak najbardziej subiektywnej, opartej o nasze potrzeby, wspomnienia i doświadczenia. A może nie cała ta opowieść jest prawdziwa? Może niektóre jej elementy są zmyślone, a niektóre są żartem, fantazją, życzeniowym stwarzaniem rzeczywistości? Może nawet nie chcemy odróżniać, których rzeczy doświadczyliśmy w tym mieście, których na scenie, a których w wyobraźni? Ale wszystkimi chcemy się z wami podzielić, żebyście mogli zabrać je do roku 2030. O ile taki w ogóle będzie.

 

Spektakl inspirowany jest dokumentem „Młoda Warszawa. Polityka młodzieżowa m.st. Warszawy”, stworzonym przez Urząd m.st. Warszawy. Kluczowy wydaje nam się poniższy fragment dokumentu: „Można odnieść wrażenie, że w życie dzisiejszych nastolatków i nastolatek wpisane są ryzyka i niepewności, często będące wynikiem działań lub braku działań ze strony dorosłych. Ulrich Beck, znany jako twórca koncepcji społeczeństwa ryzyka, definiując ryzyko, zwraca uwagę, że jest ono konsekwencją postępu naukowo-technologicznego, przemian społecznych, gospodarczych czy modernizacji. Młodzi ludzie dorastają w świecie, który nieustannie się zmienia, próbują radzić sobie z pojawiającymi się wyzwaniami, a jednocześnie przejmują się tym, jak za kilka(naście) lat będzie wyglądać nie tylko świat, ale i miejsce, w którym mieszkają.

 

Premiera: 23 czerwca 2023

Czas trwania: około 1 godz. 30 min. (bez przerwy)

 

Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe oraz dym.

 

Obsada: Dima Aleksieiev, Tymoteusz Bereza, Maja Dębniak, Maria Godlewska, Ada Grodzka, Malwina Lasowy-Cibor, Antonina Marcyniak, Tetiana Nestroina, Aleksandra Radkowska, Małgorzata Sobieraj, Kacper Zakrzewski, Marek Zieliński

 

Twórcy i twórczynie:

scenariusz, dramaturgia i reżyseria: Michał Buszewicz

scenografia/kostiumy/wideo: Michał Dobrucki

muzyka: Aleksandra Gryka

choreografia: Katarzyna Sikora

reżyser światła: Jędrzej Jęcikowski

pedagog teatru: Michał Domański, Piotr Piotrowicz

asystentura dramaturgiczna: Marta Szlasa-Rokicka

asystent reżysera: Wojciech Sobolewski

inspicjent: Piotr Piotrowicz

kierowniczka produkcji: Aleksandra Szklarczyk

asystentka kostiumografa: Maria Godlewska

W scenariuszu wykorzystano wiersz Marka Zielińskiego.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też