Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Skankan + Sari Ska Band + Pogoria

Skankan + Sari Ska Band + Pogoria

Organizator: Restauracje Staropolskie Sp. z o.o.

Opis

Opis

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołów Skakan, Sari Ska Band i Pogoria, który odbędzie się 27 maja w Żorach. Skan, Sari Ska Band, Pogoria bilety już dostępne.

Skakan, Sari Ska Band i Pogoria w Żorach!

Skakan

Zespół Skankan to polska legenda sceny ska. Powstali w Sosnowcu w 1993 r. . Choć działają od 1993 r., to wciąż są młodzi duchem i składem. Grają mieszankę ska, rock&rolla i punka. Na początku lat 90-tych tworzyli scenę ska. Żywiołowa muzyka, mocna sekcja dęta przyciągały rzesze nowych fanów w Polsce i Europie. Efektem tego był udział Skankana w projektach wydawniczych w postaci składanek. Ostatnią z nich jest np. "SKAsety.PL vol.1". Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Skankan w 1995 r. otwierał swoim występem I Przystanek Woodstock w Czymanowie. Na koncie mają 3 płyty: "Live '95", "Skankan Ożywia Trupy" i "Try To Feel It". W styczniu światło dzienne ujrzy nowa płyta "Bourbon, Whiskey, Gin".

 

Sari Ska Band

Zespół powstał w 2004 r. z inicjatywy Sylwa i Hatiego. Nazwa nawiązuje do miejsca założenia kapel czyli miasta Żory (łac. Sari). Ich muzyka to mieszkanka ska, reggae, early reagge i rocksteady. Sari Ska Band grał na wielu festiwalach jak Przystanek Woodstock, Reggae na Piaskach, Regałowisko, Reggaenwalde Festival. W 2014 r. zespół występował w programie "Must Be The Music", przechodząc do półfinału! W dorobku mają 3 płyty: "100% Sari" (2009), "Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego" (2012) oraz "Kolędy i pastorałki" (2015). W ubiegłym roku nagrali kawałek "Skinhead Reggae", który zasilił składankę "SKAsety.PL vol.1".

 

Pogoria

Zespół pochodzący z Dąbrowy Górniczej, grający muzykę z pogranicza rocka, punku i ska, istnieje od 2010 r. Jego wizytówką są niezwykle żywiołowe koncerty okraszone brzmieniem energicznej sekcji dętej. W 2015 r. ukazała się debiutancka płyta zatytułowana "Tylko Po Chodniku", którą promowały single "Noc Jest Młoda" i "Zdrada". W tym samym roku zespół Pogoria otworzył 21. Przystanek Woodstock, dając jeden z najlepszych koncertów na festiwalu. 18 marca 2016 r. ukazała się druga płyta zespołu "Alarm!", którą zapowiadał singiel "Gniew".

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn