Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Koncerty Rock wROCKfest.pl prezentuje: DŻEM

wROCKfest.pl prezentuje: DŻEM

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

wROCKfest.pl prezentuje: DŻEMO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

wROCKfest.pl zaprasza do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na klubowy koncert zespołu Dżem. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 10. urodzin klubu Stary Klasztor i będzie to pierwszy pełny koncert zespołu Dżem, w którym w roli nowego wokalisty zaprezentuje się Sebastian Riedel. Dżem bilety na koncert we Wrocławiu już dostępne.

Dżem informacje

Zespołu Dżem nie trzeba przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – “Paw” i “Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image. To wówczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Do najlepszych płyt grupy należą niewątpliwie “Cegła”, “Absolutely Live”, “Detox”, “Wehikuł czasu” i “Akustycznie” – nagrana wiosną 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią Riedla.

Dziś grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza, że zawsze należała do bardzo dobrych koncertowych wykonawców.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też