L.U.C. - widowisko „Pilecki. Ucieczka do wolności”

L.U.C. - widowisko „Pilecki. Ucieczka do wolności”

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko Pilecki. Ucieczka do wolności, które odbędzie się 8 grudnia w klubie Forty KleparzPilecki. Ucieczka do wolności bilety na koncert L.U.C.a już w sprzedaży.

 

Koncert poświęcony pamięci Witolda Pileckiego – bohatera polskiego państwa podziemnego. Utwory powstały w oparciu o oryginalne relacje z „Raportów” Rotmistrza Pileckiego i opowiadają historię jego ucieczki z obozu Auschwitz-Birkenau. Muzyka została skomponowana przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.  

Witold Pilecki (1901-1948)

W latach 1918–1921 służył w Wojsku Polskim, walczył podczas wojny z bolszewikami i został dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych. Przed wojną zarządzał majątkiem rodzinnym na Kresach Wschodnich.

 

Po wybuchu II wojny światowej zaangażował się w działalność polskiego państwa podziemnego. Do obozu koncentracyjnego Auschwitz trafił w 1940 roku z własnej woli i za zgodą dowództwa. Spędził tam ponad dwa i pół roku, budował siatkę konspiracyjną, a w raportach dla podziemia informował o sytuacji w obozie i zagładzie Żydów. Po ucieczce z Auschwitz w 1943 roku służył w Kierownictwie Dywersji Armii Krajowej. W 1944 roku walczył w Powstaniu Warszawskim, a po jego upadku trafił do niewoli niemieckiej. Do opanowanego przez komunistów kraju wrócił w 1945 roku jako wysłannik gen. Władysława Andersa, aby stworzyć siatkę wywiadowczą. Aresztowany w 1947 roku przez Urząd Bezpieczeństwa, został poddany torturom i skazany na śmierć w procesie politycznym. Wyrok wykonano 25 maja 1948 roku.

 

(źródło: Instytut Pileckiego)pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

L.U.C. - widowisko „Pilecki. Ucieczka do wolności”
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/