Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Inne Jeff Mills presents TOMORROW COMES THE HARVEST

Jeff Mills presents TOMORROW COMES THE HARVEST

08.09.2024 Katowice

Organizator: Fundacja Nowa Muzyka Katowice

Jeff Mills presents TOMORROW COMES THE HARVESTBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Jeff Mills presents TOMORROW COMES THE HARVEST
niedziela
08.09.2024
20:00

Jeff Mills presents TOMORROW COMES THE HARVEST

Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - NOSPR

O wydarzeniu

Jeff Mills, legenda z Detroit z korzennym projektem w Katowicach! Polska publiczność będzie miała unikatową szansę spotkania mistrza z Detroit i jego współpracowników. Występ w NOSPR będzie jedynym polskim koncertem Tomorrow Comes The Harvest. Jeff Mills presents Tomorrow Comes The Harvest bilety już sprzedaży!

Jeff Mills informacje

Muzyka to coś, o czym nigdy nie myślałem, że ma swoje źródło tutaj, na tej planecie, u nas, ale tak naprawdę pochodzi skądinąd” 

Słynny amerykański DJ Jeff Mills to ikona muzyki techno. Artysta o światowej renomie nie stroni jednak od międzygatunkowych eksperymentów, łącząc elektronikę z jazzem, muzyką świata i improwizacją. Impulsem do stworzenia projektu Tomorrow Comes The Harvest był nigeryjski mistrz gry na perkusji Tony Allen. Spontaniczne występy Millsa i Allena, do których dołączył klawiszowiec Jean- Phi Dary, zaowocowały wspólnym albumem. Niestety przedwczesna śmierć legendy afrobeatu przerwała działalność zespołu. Jeff Mills zdecydował się kontynuować projekt Tomorrow Comes The Harvest, zapraszając do współpracy wirtuoza tabli Prabhu Edouarda. Efekt kooperacji to wydany we wrześniu 2023 roku album „Evolution”. Połączenie organicznych rytmów z elektronicznym efektami i kosmicznymi brzmieniami syntezatorów tworzy międzygwiezdną ścieżkę dźwiękową do osiągania wyższych stanów świadomości.

O projekcie Tomorrow Comes The Harvest

Wspólny wysiłek utalentowanych muzyków i ich połączona wizja razem sprawiają, że artystyczna forma muzyki jest tak wyjątkowa. Tomorrow Comes The Harvest opowiada o odkrywaniu nieznanego, przy okazji przekraczając granice przecinających się dźwięków i rytmu poprzez szereg improwizowanych ruchów. To projekt zapoczątkowany i wprowadzony w życie przez zmarłego twórcę afrobeatu i nigeryjskiego perkusistę Tony’ego Allena oraz legendę Detroit Techno Jeffa Millsa.

Każdy z nich ma długą tradycję wykonywania muzyki w celu osiągnięcia wyższego poziomu świadomości. Wraz z weteranem-klawiszowcem Jeanem–Phi Dary, cała trójka koncertowała na arenie międzynarodowej aż do przedwczesnej śmierci Tony'ego Allena w 2020 roku. Jednak podstawy koncepcji Tomorrow Comes The Harvest zostały już ugruntowane i były gotowe do dalszej kontynuacji. Mills ponownie skonfigurował trio, zapraszając do współpracy wirtuoza tabli Prabhu Edouard. Owocem kooperacji jest drugi album projektu zatytułowany „Evolution”, który ukazał się we wrześniu 2023 roku.

Maestro techno – Jeff Mills

16.06.2024

Muzyka elektronicznaJazz

Maestro techno – Jeff Mills

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też