Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Inne ŁUKASZ DEMBIŃSKI - Handpan Solo Act

ŁUKASZ DEMBIŃSKI - Handpan Solo Act

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Opis

Opis

Łukasz Dembiński - Handpan Solo Act w Starym Klasztorze! 25 lutego zapraszamy do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze na premierowy koncert Łukasza Dembińskiego, promujący jego solowy album pt. „a few stories about something”. Łukasz Dembiński bilety na koncert już w sprzedaży.

Handpan Solo Act we Wrocławiu

Handpan - określany mianem najmłodszego instrumentu świata. Wynaleziony w Szwajcarii w 2000 roku. Swoim kształtem przypomina skorupę żółwia czy spodek ufo a jego zjawiskowe i mistyczne brzmienie zachwyca i fascynuje ludzi na całym globie. Podczas koncertu usłyszą Państwo autorskie kompozycje Łukasza Dembińskiego z wydanej w grudniu 2022 roku płyty pod tytułem „a few stories about something”, zagrane na 5 różnie brzmiących handpanach.

Oprócz handpanów na scenie zabrzmi również zachodnio-afrykańska tykwa calabash, basowe bębny dunduny i ilimba - tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.

Łukasz Dembiński informacje

Łukasz Dembiński – Muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny, podróżnik. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych a w szczególności bębnów afrykańskich. Najczęściej grający na djembe, congach, cajonie, gicie (calabash), dundunach i handpanach. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra, ŜANĜO i Ngomads zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia, Zanzibar, Tanzania). Swoim solowym koncertem uświetnił warszawską edycję TEDx. Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z firmami i instytucjami kultury w całym kraju. Obecnie zafascynowany brzmieniem handpanów rozwija swój autorski, solowy projekt. 16 grudnia 2022 roku ukazał się jego pierwszy solowy, studyjny album pt. „a few stories about something”. Koncertuje solowo oraz równolegle współtworzy i występuje z zespołem Foliba i trio Ngomads.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn