Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Psymon Spine

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

Psymon SpineO wydarzeniu

O wydarzeniu

Fuzja psychodelicznego popu i głębokich groove’ów muzyki dance to znaki rozpoznawcze brooklyńskiej formacji Psymon Spine. Ich eksperymentalny pop przesiąka od nadmiaru wpadających w ucho melodii, jednocześnie eksplorując skomplikowane uczucia i oferując katharsis poprzez autorskie podejście do niesztampowej elektroniki i tanecznych brzmień. W Warszawie wystąpią w przyszłym roku: 28 maja 2024 w klubie BARdzo bardzo.

 

Support: zespół shama

Psymon Spine informacje

Geneza grupy sięga czasów gdy Noah Prebish oraz Peter Spears poznali się na studiach i momentalnie znaleźli nić porozumienia: ,,Chcieliśmy stworzyć coś eksperymentalnego, ale jednocześnie przystępnego i satysfakcjonującego”. Ich punktem wyjścia była inspiracja takimi artystami jak Talking Heads czy Os Mutantes, a także pędzącą nowojorską sceną taneczną. Z czasem dołączył do nich również klawiszowiec i producent Brother Michael, już jako trio wydali w 2017 roku swój debiut “You Are Coming to My Birthday”. Prebish grał także przez jakiś czas w dream-popowym zespole Barrie, gdzie poznał wokalistkę i multiinstrumentalistkę Sabine Holler, która ostatecznie uzupełniła skład Psymon Spine.

Chłonąc i eksplorując eksperymentalne elektroniczne brzmienia, muzycy nie stronią od jakże energetycznych połamanych disco rytmów, budowania napięcia w wczesnego techno, a także nieustającej pulsującej motoryki kojarzonej z krautrockiem. Pozostawiają oni swój uzależniający ślad na brzmieniach przeszłości, zaskakując na każdym kroku i dodając od siebie bujne partie syntezatorów, które mogły wyjść wyłącznie spod rąk tak wybitnych uczniów muzyki tanecznej. 

 

> English version below <

Zobacz więcej

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też