Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Zacznij Od Bacha - Zbigniew Wodecki Tribute Band

Zacznij Od Bacha - Zbigniew Wodecki Tribute Band

Organizator: GALICJA PRODUCTIONS

Zacznij Od Bacha - Zbigniew Wodecki Tribute BandO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Zacznij od Bacha w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu, który odbędzie się 13 kwietnia w Krakowskim Teatrze Variete. Zacznij Od Bacha - Zbigniew Wodecki Tribute Band bilety już w sprzedaży. 

 

Prawie pół roku po śmierci Pana Zbigniewa Wodeckiego, w grudniu 2017 roku, w Krakowie zawiązał się zespół złożony z niesamowitych młodych muzyków, którzy zafascynowani brzmieniami muzyki Zbigniewa Wodeckiego postanowili odważyć się i przez swoją pracę, pasję jak i talent złożyć hołd jednemu z największych artystów sceny Polskiej.

Zdajemy sobie w zupełności sprawę, że kunsztu muzycznego, wrażliwości i genialności wspomnianego artysty nigdy nie zdołamy dogonić, jednak naszym celem jest przypomnienie wszystkim, że Jego dorobek to nie tylko "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha" czy "Z Tobą chcę oglądać świat". Chcemy zabrać Państwa na wycieczkę po twórczości Zbigniewa Wodeckiego począwszy od roku ’76, przez ’86, ’95 aż do dziś. W ten sposób pragniemy przedstawić zarówno te najbardziej rozpoznawalne utwory jak i te mniej znane perełki polskiej muzyki, które każdy powinien znać.

Zacznij od Bacha koncert skład:

Karol Berger - wokal

Łukasz Malinowski - gitara

Piotr Malinowski - gitara basowa

Dawid Buras - instrumenty klawiszowe

Adrian Rybka - perkusja

 

Zespół założony z inicjatywy Piotra Malinowskiego oraz Karola Bergera. Panowie "trafili" na siebie w jednej z grup muzycznych na popularnym portalu społecznościowym, szukając muzyków. Do współpracy Piotr zaprosił gitarzystę - swojego brata Łukasza, oraz perkusistę Adriana - kolegę z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej gdzie razem się uczą. Zafascynowani muzyką Zbigniewa Wodeckiego postanowili powołać do życia muzyczny projekt "Zacznij od Bacha". Po kilku miesiącach prób oraz występów ostatecznie miejsce za instrumentami klawiszowymi zajął Dawid Buras.

 

Zespół prezentuje utwory Zbigniewa Wodeckiego we własnych aranżacjach, starając się pozostawić ich charakter ale nadając im nieco nowoczesnego wydźwięku, mając tym samym nadzieję, że zainteresuje on nie tylko fanów ale i także nowych odbiorców.

W czasie trwającego godzinę koncertu wykonujemy materiał począwszy od roku ’76, przez ’86, ’95 aż do dziś, w tym też oczywiście najbardziej znane utwory "Pszczółka Maja", "Lubię wracać tak gdzie byłem" czy "Zacznij od Bacha".

 

 

 

Zacznij Od Bacha Zbigniew Wodecki Tribute Band koncert Kraków

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też