emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Magda Umer

11.10.2023 Warszawa

Organizator: Stodoła Sp. z o.o.

od 90,00 zł
Magda UmerBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Magda Umer
środa
11.10.2023
19:00

Magda Umer

Warszawa, Klub Stodoła

O wydarzeniu

11 października 2023 roku w warszawskim Klubie Stodoła odbędzie się wyjątkowy wieczór z jedną z największych polskich pieśniarek - Magdą Umer. Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, która to właśnie w Stodole rozpoczynała swoją karierę artystyczną, powróci po wielu latach do warszawskiego klub, by zaprezentować m.in. swoje największe przeboje z płyt "Noce i sny" oraz "Wciąż się na coś czeka", a także ikony polskiej piosenki literackiej. Towarzyszyć jej będzie zespół znakomitych muzyków, pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego. Bilety na recital Magdy Umer w Warszawie są już dostępne w sprzedaży!

O Magdzie Umer

Magda Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, perfekcyjnie łączy muzykę ze słowem, dzięki czemu jej piosenki stały się przebojami w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Podczas recitalu w Klubie Stodoła warszawska publiczność usłyszy utwory z płyt "Noce i sny", "Wciąż się na coś czeka", oraz piosenki wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej, takie jak "Już szumią kasztany", "Oczy tej małej" i "O niebieskim pachnącym groszku". Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005), Magda opowie o autorach tych piosenek i o swoim życiu, tworząc z nich wyjątkowy spektakl. Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego, w składzie Paweł Stankiewicz - gitara, Bartłomiej Krauz - akordeon, Maciej Szczyciński - kontrabas i Piotr Maślanka - perkusja.

Magda Umer jest nie tylko pieśniarką, ale także reżyserką wielu wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych, m.in. "Zimy Żal" (1989), "Big Zbig show" (1992), "Kobieta zawiedziona" z Krystyną Jandą (1994), "Mężczyźni mojego życia" (1995), "Zielono mi" (1997), "Marlena" (1999), "Młynarski czyli trzy elementy" (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim - "Chlip hop" (2006).

W roku 2019 artystka obchodziła 50. rocznicę swojej pracy na scenie. W Klubie Stodoła będzie można usłyszeć m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Jonasza Kofty, Jerzego Jurandota, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Jerzego Matuszkiewicza.

Recital Magdy Umer w Klubie Stodoła będzie nie tylko wyjątkowym wydarzeniem, ale także powrotem artystki po wielu latach do miejsca, w którym rozpoczynała swoją artystyczną karierę. Od 1969 roku, Magda Umer występowała na scenie warszawskiego klubu w kabarecie Stodoła, prezentując swój program "O Jezu, jak mi dobrze w pomarańczowym jest". Już 11 października 2023, po wielu latach, Magda Umer ponownie oczaruje publiczność Klubu Stodoła swoim kolejnym wyjątkowym występem. Bez wątpienia będzie to wieczór pełen emocji, wspomnień i dobrego humoru.

"Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!”

Magda Umer

“Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (...) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej- skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł...

Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą.”

Agnieszka Osiecka

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też