Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia Grammy

MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia Grammy

26.05.2024 Warszawa

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia GrammyBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia Grammy
niedziela
26.05.2024
19:00

MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia Grammy

Warszawa, MOXO Restaurant & Club (Fabryka Norblina)

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert: MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia Grammy! Już 26 maja 2024 o godzinie 19:00. Bilety już w sprzedaży.

MOXO presents: Włodek Pawlik Quartet feat. Łukasz Pawlik - 10-lecie zdobycia Grammy informacje

SKŁAD ZESPOŁU:

  • Włodek Pawlik - fortepian
  • Damian Kostka - kontrabas
  • Cezary Konrad - perkusja
  • Łukasz Pawlik - wiolonczela

 

Włodek Pawlik (ur. 1958) – światowej sławy, pianista jazzowy i kompozytor, jedyny laureat nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu za płytę „Night in Calisia” w kategorii „The Best Jazz Large Ensemble”(Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych. 

Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im, F. Chopina w Warszawie, a także Wydziału Jazzu na Hochschule fur Musik w Hamburgu. Jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajdują się 44 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, w tym muzyka do baletu „Flow”,opera „Via Sancta”, utwory wokalne inspirowane poezją, głównie polskich twórców takich jak :A. Zagajewski, J.Czechowicz, C.K.Norwid, K.K.Baczyński, Cz. Miłosz, J Iwaszkiewicz, Z. Herbert czy Szekspir (muzyka do Sonetów). Cechą charakterystyczną języka muzycznego Pawlika jest unikalna, oryginalna umiejętność syntezy różnych gatunków muzycznych. Włodek Pawlik jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych współczesnych mistrzów muzycznego collage’u.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Gloria Artis, Honorowy Obywatel Miasta Kalisza i Podkowy Leśnej, laureat Nagrody, „Koryfeusz” Muzyki Polskiej 2014” , Artysta Roku 2014 Jazz Forum, laureat nagród polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyk”oraz nagród Stowarzyszenia Jazzowego Melomani (m.in. Grand Prix w 2021 roku).

Włodek Pawlik zasiadał w jury m.in.V American Jazz Piano Competition w Indianapolis (2002),wykładał m.in. na Eastman School of Music(U.S.A), Western Michigan University(U.S.A.), w Królewskim Konserwatorium w Brukseli.

Prezentował swoją jazzowe dokonania na IAJE Jazz Conference w Los Angeles (1999)

Współpracował m in.z tak wybitnymi amerykańskimi muzykami jazzowymi jak : Randy Brecker, Mike Stern, Arturo Sandoval, Billy Hart, Tom Kennedy, Richie Cole, Paul Wertico.

Jego najsłynniejsze, bestsellerowe albumy to: Anhelli (2005), Night in Calisia( 2012), America (2015), Songs Without Words (2017), Moniuszko/Pawlik – Polish jazz” (2019). W roku 2022 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miała miejsce premiera musicalu „Irena” o Irenie Sendlerowej przyjęta przez publiczność i krytyków z entuzjazmem. W sezonie 2017/2018 a także w roku 2023 sprawuje funkcję Dyrektora artystycznego Festiwalu „Jazz w Łazienkach Królewskich- Włodek Pawlik przedstawia”.

 

Zobacz więcej

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też