Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Koncerty Jazz i Blues Ethno Jazz Festival: Randy Brecker/Ada Rovatti Quintet

Ethno Jazz Festival: Randy Brecker/Ada Rovatti Quintet

28.11.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Ethno Jazz Festival: Randy Brecker/Ada Rovatti QuintetBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Ethno Jazz Festival RANDY BRECKER/ADA ROVATTI QUINTET
czwartek
28.11.2024
20:00

Ethno Jazz Festival RANDY BRECKER/ADA ROVATTI QUINTET

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

Randy Brecker/Ada Rovatti Quintet zagra we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival zaprasza 28 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Bilety już w sprzedaży

Ethno Jazz Festival: Randy Brecker/Ada Rovatti Quintet

Legendarny trębacz, siedmiokrotny laureat nagrody Grammy, Randy Brecker, do współpracy muzycznej zaprosił wybitną saksofonistkę, laureatkę dwóch statuetek Grammy, Adę Rovatti, prywatnie swoją żonę.

Randy Brecker – amerykański trębacz i kompozytor, kształtuje brzmienia jazzu, R&B i rocka od ponad pięciu dekad. Nagrał setki albumów i koncertował z najwybitniejszymi muzykami świata: Jamesem Taylorem, Stevie Wonderem, Brucem Springsteenem, Frankiem Sinatrą, Frankiem Zappą oraz z zespołami Parliament i Funkadelic.

W roku 1975 Randy wraz ze swoim bratem założył zespół Brecker Brothers Band i bardzo szybko wydali fenomenalnie przyjęty debiutancki album The Brecker Bros.

Muzyka braci znacząco wpływała na kształt muzyki fusion. Dokładnie dziesięć lat od zawieszenia działalności zespołu, Randy i Michael powrócili z potrójnie nominowanym do Grammy albumem The Return of the Brecker Brothers. Kolejny krążek Out of the Loop był już podwójnym zwycięzcą nagrody Grammy, w kategorii Najlepszy Współczesny Album Jazzowy oraz Najlepsza Kompozycja Instrumentalna (za utwór African Skies). W solowej karierze, pierwsze Grammy przypadło Randy’emu w 1997 roku, za album Into The Sun.

W 2011 artysta nagrał wraz z Włodzimierzem Pawlikiem, Pawłem Pańtą, Cezarym Konradem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej płytę Night in Calisia uhonorowaną w 2014 nagrodą Grammy za najlepszy album dużego zespołu jazzowego. Amerykański trębacz jest siedmiokrotnym laureatem tej prestiżowej nagrody. 

Rodowita Włoszka Ada Rovatti zaczęła grać na saksofonie w liceum po latach nauki fortepianu klasycznego. Po zdobyciu stypendium na Berklee College of Music podzieliła swój czas pomiędzy Boston, gdzie studiowała pod kierunkiem Joe Violi, George'a Garzone'a i Freda Lipsiusa, a Włochami, gdzie regularnie występowała w Big Bandzie z zaproszonymi artystami takimi jak: Phil Woods, Lee Konitz i wieloma innymi.

Po spędzeniu roku w Paryżu, koncertując w Europie i Afryce, przeniosła się do Nowego Jorku. Występowała na ważnych festiwalach, grając z imponującą listą artystów, takich jak: Mike Stern, John McLaughlin, Anne Ducros, Bob Mintzer, Victor Bailey, Joanne Brackeen, Tony Levin, John McLaughlin, James Moody, Aretha Franklin, Herbie Hancock, Jimmy Heath, Patti Austin, Joe Bonamassa i wielu innych.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też